U fudbalskom klasiku Brazil je u prijateljskom meču savladao Englesku na kultnom Vembliju minimalnim rezultatom.

Jedini gol na utakmici postigao je supertalentovani fudbaler Real Madrida 17-godišnji Endrik.

Bivši napadač Palmeirasa ušao je na teren u 71, a devet minuta kasnije pogodio na debiju za pobjedu, kada je odbitak poslije odbrane Džordana Pikforda nakon šuta Vinisijusa Žuniora sproveo u mrežu.

Endrik je postao najmlađi igrač (17 godina i 246 dana) koji je postigao gol u hramu fudbala (Vembli) bilo za klub ili za reprezentaciju.

Njemačka je u Lionu nadigrala Francusku (2:0).

“Panceri” su poveli poslije svega sedam sekundi. Toni Kros je na povratku u reprezentaciju dao loptu za Florijana Virca koji je sa dvadesetak metara “pocjepao” mrežu i matirao nemoćnog Brisa Sambu.

Trijumf izabranika Julijana Nagelsmana potvrdio je Kai Haverc u četvrtom minutu nastavka. Džamal Musijala je obišao golmana, dodao do napadača Arsenala kome nije bilo teško da pogodi praktično nebranjenu mrežu sa peterca.

Danska i Švajcarska odigrali su bez golova na “Parken stadionu” u Kopenhagenu.

Ranije danas Austrija je u Bratislavi savladala Slovačku (2:0) a meč je obilježio Kristof Baumgartner koji je postigao gol u šestoj sekundi, što je novi svjetski rekord kada su reprezentativni dueli u pitanju.

Hrvatska je u Kairu poslije penala bila bolja od Tunisa (5:4), pošto nakon regularnog dijela nije bilo pogodaka.

U penal-ruletu istakao se Ivica Ivušić koji je zaustavio tri penala.