NAJNOVIJE

Crnogrski fudbaleri sa dvije pobjede bez primljenog gola završili su sedmodnevne prijateljske provjere u Antaliji.

“Hrabri sokoli” su prije četiri dana na debiju Roberta Prosinečkog uz dobru igru savladali Bjelorusiju (2:0) u poznatom turskom ljetovalištu, a danas su na istom mjestu bili bolji od Sjeverne Makedonije minimalnim rezultatom.

Razliku u današnjem susretu napravio je gol kapitena Stevana Jovetića glavom nakon kornera Dritona Camaja u 45. minutu.

U odnosu na meč sa Bjelorusijom Prosinečki je promijenio kompletnu prvu postavu, sem napadača Olimpijakosa koji je još jednom pokazao klasu.

Za razliku od duela u četvrtak Crna Gora večeras nije blistala u polju, prije svega u prvom poluvremenu, kada je bila poprilično inferiorna, prijetila je uglavnom iz prekida, a praktično sve vrijedno pomena dogodilo se upravo u prvih 45 minuta.

Na prvo veće uzbuđenje čekalo se do 12. minuta, kada je Eljif Elmas ozbiljno zagrijao dlanove danas sigurnog Matije Šarkića koji je danas dobio šansu ispred Milana Mijatovića koji je briljirao u meču sa Bjelorusijom.

Sedam minuta kasnije ofanzivac Lajpciga je još jednom probao, ali šutirao je pored gola.

Crna Gora se branila gotovo pola sata, čekala šansu, a onda je u 28. minutu konačno zaprijetila. Stevan Jovetić je majstorski pronašao Dritona Camaja, koji je namjestio loptu na desnu nogu, tražio dalji ugao, ali nije bilo promjene rezultata.

Nakon toga je kapiten Sjeverne Makedonije Enis Bardi dva puta probao iz slobodnog udarca, ali oba puta je bio nedvovoljno precizan.

Kod drugog prekida došlo je do koškanja Elmasa i Stefana Savića nakon nešto grbljeg starta Marka Bakića upravo nad Bardijem, ali brzo se sve smirilo i bivši fudbaler Napolija i štoper Atletika na poluvremenu su u zagrljaju napustili teren.

Naša reprezentacija se u posljednjih desetak minuta prvog dijela konačno oslobodila pritiska. U 40. minutu dvije prilike nakon dva kornera u samo tridesetak sekundi. Kod prvog je izblokiran šut Jovetića poslije atraktivne asistencije petom Stefana Lončara, a nakon drugog je Igor Vujačić sa dva-tri metra glavom šutirao preko gola.

A onda – treća sreća i gol iz trećeg ubacivanja iz ugla. Camaj je izveo korner sa desne strane, a Jovetić je glavom sa desetak metara matirao Stoleta Dimitrijevskog za vođstvo i ispostaviće se konačnih 1:0.

U nastavku je bilo dosta mirnije, Crna Gora je kontrolisala utakmicu, sačuvala prednost, nije dozvolila protivniku da ugrozi gol Šarkića, a najbliži tome bio je Bardi u 89. minutu, kada je šutirao preko gola.

Priliku da debituje dobio je vezista Budućnosti Miloš Brnović koji je u 68. minutu zamijenio Jovetića.

Prije Lige nacija koja počinje u septembru, izabranici Roberta Prosinečkog odigraće u junu još dva prijateljska susreta – petog protiv Belgije u gostima i četiri dana kasnije sa Gruzijom na Gradskom stadionu u Podgorici.

Eljif Elmas – Sjeverna Makedonija

Crna Gora: Matija Šarkić, Risto Radunović, Marko Vukčević (od 61. Marko Vešović), Igor Vujačić, Stefan Mugoša (od 61. Nikola Krstović), Stevan Jovetić (od 67. Miloš Brnović), Stefan Savić, Vladimir Jovović (od 61. Adam Marušić), Driton Camaj, Marko Bakić (od 82. Dušan Bakić), Stefan Lončar (od 61. Marko Janković).
Selektor: Robert Prosinečki.

Sjeverna Makedonija: Stole Dimitrievski, Gojko Zajkov (od 77. Nikola Serafimov), Visar Musliu, Eljif Elmas (od 46. Aleksandar Trajkovski), Egzjan Alioski, Enis Bardhi, Darko Čurilnov (od 51. Bojan Dimoski), Darko Velkovski, Tihomir Kostadinov (od 77. Dimitar Mitrovski), Bojan Miovski (od 59. Milan Ristovski), Jani Atanasov (od 59. Lirim Kjamili).
Selektor: Blagoja Milevski.

NAJAVA UTAKMICE

Fudbaleri Crne Gore završiće danas sedmodnevni boravak u Antaliji prijateljskom utakmicom protiv Sjeverne Makedonije.

“Hrabri sokoli” su u četvrtak na debiju Roberta Prosinečkog savladali Bjelorusiju (2:0).

Veliki Žuti je na jučerašnjoj konferenciji kazao da će u odnosu na prvi meč šansu dobiti 10 novih fudbalera, te da će u startnoj postavi ostati samo Stevan Jovetić.

“Prije dolaska u Antaliju najavio sam da će svi igrači dobiti priliku. Počeće potpuno druga ekipa u odnosu na meč sa Bjelorusijom, biće čak 10 promjena i u startnih 11 ostaće samo Jovetić, kojem želimo da damo minutažu koju nema u Olimpijakosu”, rekao je Prosinečki i ispunio dato obećanje.

Crna Gora će početi u sljedećem sastavu: Šarkić (G) – M. Vukčević, Savić, Vujačić, Radunović – Lončar, M. Bakić – Jovović, Camaj, Jovetić (C) – Mugoša.

Blagoja Milevski odlučio se za sljedećih 11: Dimitrijevski (G) – Musliu, Velkovski, Zajkov – Alijoski, Kostadinov, Bardi (C), Atanasov, Čurlinov – Elmas, Miovski.

Opširniju najavu utakmice između Crne Gore i Sjeverne Makedonije pročitajte ovdje.

Meč na “Mardan stadionu” počinje u 18 časova (20h po lokalnom), a isti možete pratiti uživo u tekstualnom prenosu na Gradskom portalu.

UŽIVO:

Crna Gora – Sjeverna Makedonija 1:0

Jovetić 45’

1’ Utakmica je upravo počela. S centra je krenula naša reprezentacija.

5’ Protiče peti minut, za sada bez uzbuđenja na “Mardan stadionu”, nešto više loptu u nogama imaju Makedonci.

6’ Prvi šut u okvir gola uputila je Sjeverna Makedonija – pokušao je Bojan Miovski sa šest-sedam metara iskosa sa desne strane, ali loše je zahvatio loptu, bilo je to lako za Matiju Šarkića.

12’ Prva opasnost na utakmici – Eljif Elmas je snažno šutirao sa dvadesetak metara u dalji ugao, ali Šarkić je krajnjim naporom odbio loptu u korner.

16’ Crna Gora bezopasna u prvih 15 minuta, lopta je uglavnom na našoj polovini.

19’ Novi šut Elmasa, ovoga puta je napadač Lajpciga šutirao pored gola.

23’ Tačno je polovina prvog poluvremena, “sokoli” i dalje bez prave akcije.

26’ Prvi udarac Crne Gore ka golu rivala, pokušao je Marko Bakić, ali nije bilo opasnosti po gol Stoleta Dimitrijevskog.

27’ Konačno prilika za “crvene”. Stevan Jovetić je majstorski pronašao Dritona Camaja, koji je namjestio loptu na desnu nogu, šutirao sa 15-ak metara, ali daleko pored desne stative.

28’ Kapiten Enis Bardi je šutirao direktno iz slobodnog udarca, ali lopta je prošla pored gola, sve je dobro pratio Šarkić. Bardi je nedavno protiv Fenerbahčea pogodio iz slobodnjaka u porazu njegovog Trabzona.

34’ Još jednom je zaprijetio Bardi – uputio je udarac sa distance, ali nedovoljno precizno.

35’ Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Marko Bakić zbog starta nad Bardijem. Došlo je potom do čarki na terenu.

36’ Stefan Savić i Elmas su sada zbog koškanja dobili po žuti karton.

38’ Bardi je nakon nešto duže pauze probao iz slobodnog udarca, ciljao je golmanov ugao, ali lopta odlazi pored gola.

40’ Šansa za Crnu Goru nakon dva kornera u samo tridesetak sekundi. Camaj je izeo udarac iz ugla sa lijeve stane, a Igor Vujačić je glavom šutirao preko gola, prethodno je izblokiran udarac Jovetića.

43’ Djeluje da se naša reprezentacija u posljednjih desetak minuta malo oslobodila pritiska rivala i postala opasnija.

45’ GOOOOOL!!! Crna Gora vodi 1:0 od 45. minuta. Iz prethodna dva kornera “sokoli” su prijetili, a iz trećeg su stigli do prednosti. Camaj je izveo udarac iz ugla sa desne strane, a Jovetić je glavom sa desetak metara matirao Dimitrijevskog.

Gol našeg kapitena možete pogledati ovdje.

45’ Kraj prvog poluvremena, Crna Gora vodi protiv Sjeverne Makedonije 1:0 golom Jovetića iz 45. minuta.

Poluvrijeme – za razliku od meča sa Bjelorusijom, naša reprezentacija je u većem dijelu prvog poluvremena bila u podređenom položaju, ali oslobodila se pritiska u posljednjih nekoliko minuta, zaprijetila iz dva kornera u samo tridesetak sekundi, a onda iz trećeg stigla do gola – Camaj je ubacio, a Jovetić pogodio glavom.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

46’ Prva izmjena u ekipi S. Makedonije, iz igre je izašao Elmas, a umjesto njega na terenu je Aleksandar Trajkovski.

49’ Lijepa akcija Crne Gore, Vladimir Jovović je želio kroz noge da propusti loptu do Jovetića, ali odbrana Makedonije osujetila je namjeru nekadašnjeg igrača Sutjeske. Odmah nakon toga na drugoj strani Trajkovski je šutirao daleko od gola.

52’ Još jedna promjena kod Makedonaca. Ušao je Bojan Dimoski umjesto Darka Čurlinova.

60’ Pokušaj Stefana Mugoše glavom, ali nije bilo opasnosti po Dimitrijevskog.

60’ Sat vremena igre na “Mardan stadionu”, nešto mirnije u nastavku, ujednačena igra.

61’ Prve promjene u našoj reprezentaciji. Ušli su Nikola Krstović, Marko Vešović, Marko Janković i Adam Marušić, umjesto Mugoše, Lončara, Vukčevića i Jovovića.

68’ Izlazi kapiten i strijelac jedinog gola za sada Jovetić, a umjesto njega priliku da debituje dobio je vezista Budućnosti Miloš Brnović. Podsjećanja radi u meču sa Bjelorusijom debitovao je još jedan igrač iz domaće lige – fudbaler Mornara Demir Škrijelj.

69’ Žuti karton za Krstovića zbog protesta.

80’ Tačno je deset minuta do kraja utakmice, plus nadoknada, razliku pravi gol Jovetića iz finiša prvog poluvremena.

83’ Nova izmjena u Crnoj Gori – Dušan Bakić mijenja Marka Bakića.

89’ Prva polušansa u drugom poluvremenu – Bardi je šutirao snažno, ali ne i precizno.

90’ Sudijska nadoknada iznosi četiri minuta.

Kraj utakmice, pobjeda Crne Gore nad Sjevernom Makedonijom (1:0).