Fudbaleri Ukrajine izborili su plasman na Euro, pošto su večeras u Vroclavu nakon preokreta savladali Island (2:1).

Ukrajinci su i prije pet dana u polufinalu, takođe poslije gola minusa eliminisali Bosnu i Hercegovinu identičnim rezultatom.

Što se tiče večerašnjeg susreta u Poljskoj, “ribari” su poveli nakon pola sata igre golom Alberta Gudmudsona.

U 39. minutu Roman Jaremčuk je zatresao mrežu, međutim gol nije priznat zbog ofsajd pozicije.

U devetom minutu nastavka sve je bilo čisto, kada je Sudakov dao sjajnu loptu za Viktora Cigankova koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio za izjednačenje.

Sudakov je bio asistent i kod drugog pogotka, a fudbaler Čelsija Mikajlo Mudrik sa oko 18 metara matirao Hakona Valdimarsona i odveo Ukrajinu na Euro.

Izrabranici Sergeja Rebrova u Njemačkoj će igrati u grupi sa Belgijom, Slovačkom i Rumunijom.