Lokalna novinska stanica Al Jadeed objavila je snimak sa lica mjesta, koji prikazuje urušene zgrade i automobile na kojima je ispisano PRESS, prekrivene ruševinama.
Izraelska vojska nije izdala upozorenje prije ovog napada.
Televizija Al-Mayadeen sa sjedištem u Bejrutu saopštila je da su dvojica njenih zaposlenika – kamerman Ghassan Najar i tehničar Mohammed Rida – među novinarima ubijenim 25. oktobra ujutro. Hezbolahova Al-Manar TV – militantna grupa i politička partija koja kontroliše veći dio južnog Libana – rekla je da je kamerman Wissam Qassim također ubijen u zračnom napadu u regiji Hasbaja.
Nekoliko je novinara ubijeno u Gazi otkako su Hezbollah i Izrael počeli razmjenjivati vatru u oktobru prošle godine, nakon početka rata između Izraela i Hamasa – palestinske skupine koju su Sjedinjene Države i Evropska unija proglasile terorističkom organizacijom.
U novembru prošle godine dvoje novinara Al-Mayadeen TV-a ubijeno je tokom napada dronom. Mjesec dana kasnije, u izraelskom granatiranju južnog Libana ubijen je Reutersov snimatelj Issam Abdallah a ranjeni drugi novinari agencija Agence France-Presse i televizije Al-Jazeera.
Rat u Gazi počeo je nakon što je Hamas ubio gotovo 1.200 ljudi i oteo gotovo 250 drugih tokom napada 7. oktobra prošle godine. Od tada, kao rezultat izraelske ofanzive, u Gazi je ubijeno više od 42.000 Palestinaca.
U međuvremenu, početkom oktobra ove godine, napetosti između Hezbollaha i Izraela su eskalirale i Izrael je najavio pokretanje kopnene operacije u južnom Libanu protiv Hezbollaha.
Kao posljedica borbi između Izraela i Hezbollaha, u Libanu je ubijeno više od 2.500 ljudi.
Hezbollah je od strane SAD-a proglašen terorističkom organizacijom. U međuvremenu, Evropska unija stavila je na crnu listu vojno krilo, ali ne i političku stranku skupine koja ima mjesta u libanskom parlamentu.