Search
Close this search box.

SERIJE A (DRUGO KOLO)

Torino ovoga puta nije dozvolio gol u nadoknadi: „Granata“ srušila Atalantu, Milinković-Savić odbranio penal u foto-finišu

Torino je na otvaranju nove sezone pobjedu ispustio debelo u sudijskoj nadoknadi protiv Milana, a večeras je takav scenario spriječio fantastični Vanja Milinković-Savić koji je odbranio penal a "granata" je pred svojim navijačima savladala Atalantu (2:1).

„La dea“ je stigla u vođstvo u 26. minutu golom Matea Retegija, njegovim trećim od starta sezone.

Samo pet minuta trajala je radost osvajača Lige Evrope, pošto je Ivan Ilić pogodio za rezultatski egal – 1:1.

Cijeli plijen domaćinu donio je novajlija iz Sautemptona, Če Adams, u 49. minutu.

I jedni i drugi imali su pregršt šansi, gosti čak 24 udarca ka golu (osam u okvir), a najveću priliku da gost ostane neporažen propustio je Mario Pašalić u šestom minutu sudijske nadoknade. Hrvatski reprezentativac nije iskoristio penal, tačnije njegov udarac sa bijele tačke zaustavio je Milinković-Savić.

U istom terminu Fiorentina i Venecija odigrali su bez golova na „Frankiju“.