“Ali da povodom toga nemate namjeru ništa da učinite, jer smatrate da ste se lingvističkoj većini odužili sa jednim saopštenjem za javnost koje bi se moglo svesti pod naziv serije: „ I ja volim nerandže no trpim”, istakla je ona u reagovanju.
Podsjetimo, Dragović je ranije u svom reagovanju, poručio članstvu Demokratske narodne partije da “Kada obezbijedite dovoljan broj poslanika, a promjene službenog jezika budu zavisile od PES-a, onda mi se javite”.
“Kao pravnik bi trebalo da znate da osim izmjena, postoje i dopune Ustava koje ne bi podrazumijevale nikakve referendume i plebiscite. Naravno, Vama je to apstraktna kategorija, jer Vas pitanje prava govornika srpskim jezikom ne zanima, osim kad od njih očekujete glasove”, navela je Todorović u reagovanju.
Kako je dodala, pošto nam objašnjavate procedure glasanja, onda ne bi loše bilo da čitavoj crnogorskoj javnosti pojasnite zbog čega ste i protiv izmjena i dopuna zakona o državljanstvu za koje je dovoljno da glasa 41 poslanik bez ikakvih ustavnih promjena i referenduma.
“Ili podržavate i to, ali nećete glasati kao ni za srpski jezik. Ili da preformulišemo pitanje, postoji li išta što se tiče prava srpskog naroda da ste spremni da glasate u Skupštini”, pita ona.
Zaslužili smo, ocjenjuje Todorović, bez obzira na našu skromu snagu, da dobijemo odgovor, a ne moramo ništa potpisivati, ipak su vaši sporazumi i potpisi rezervisani za DPS .
“I ne pridajite sebi previše na značaju porukom da Vam se javimo kad prikupimo dovoljan broj poslanika. Postoji dovoljan broj poslanika, ali ne postoji petlja za to, jer umjesto petlje sad su kod nekih ugrađene kriptovalute što će Vam pokazati i izbori u Nikšiću. A Vama se u najboljem ili najgorem slučaju možemo javiti kad budemo željeli da dobijemo savjet kakouspješno prodati zemljište na periferiji Danilovgrada, i za dobijeni novac kupiti dva stana u Budvi i Kotoru”, zaključila je portparolka DNP-a u reagovanju.