Sutjeska u Baru, Mijanović: Radi se o jakom protivniku koji nam fudbalski ne „leži“

Foto: FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske otvoriće drugi dio sezone u domaćem šampionatu gostovanjem Mornaru u Baru u okviru 20. kola.

Nikšićani u nastavak sezone ulaze sa novim trenerom Draganom Mijanovićem koji je krajem decembra prošle godine naslijedio Vladimira Jankovića.

U posljednjih sedam međusobnih susreta ove dvije ekipe Sutjeska je samo jednom izašla kao pobjednik – prošle sezone polovinom aprila kada je „kraj Bistrice“ bilo (4:1) u korist domaćina uz het-trik Tajrona Konrada, tri puta je trijumfovao primorski tim, dok je dvaput bilo neriješeno.

„Radi se o jednom jakom protivniku koji nam fudbalski ne „leži“. Barani su organizovani i kao klub i kao ekipa i moj kolega radi dobar posao“, rekao je Dragan Mijanović u najavi utakmice.

Cilj Sutjeske u nastavku prvenstva je treće mjesto i izlazak u Evropu.

„Sutjeska uvijek na najbolji mogući plasman u prvenstvu – idemo da osvojimo treće mjesto koje nije nedostižno, jer mislim da su Dečić i Budućnost u velikoj prednosti. Mi ćemo se sa Jezerom, Mornarnom i Petrovcem boriti za treću poziciju kako bi izborili Evropu“, istakao je Mijanović i dodao da su svi zdravi i spremni osim Srđana Krstovića koji nema pravo nastupa zbog parnih kartona.

Kapiten i čuvar mreže „plavih“ Vlado Giljen ima iste želje kao njegov šef.

„Očekuje nas teška utakmica protiv kvalitetnog protivnika na neugodnom gostovanju. Mi smo odradili kako treba, spremni smo, nadam se da ćemo to prenijeti na prvenstvene utakmice. Nadam se da ćemo u drugom dijelu sezone ostvariti naš cilj, a to je treće mjesto i da ćemo izaći u Evropu“, poručio je Giljen.

Ostavite komentar

0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments

Najnovije

Povezani članci