Sorlot “spakovao” četiri gola šampionu, Osasunin “poker” na “Vandi”, Kadiz novi član Segunde

Norvežanin Aleksander Sorlot obilježio je pretposljednje, 37. kolo španske La Lige – Viljareal je u goleadi remizirao sa šampionom Real Madridom pred svojim navijačima (4:4), a bivši napadač Lajpciga postigao je sva četiri gola “žute podmornice”.

“Kraljevi” su vodili 2:0 i 4:1, ali Sorlot je spriječio poraz njegove ekipe, koja se ipak oprostila od Evrope.

Sorlot je mrežu Andreja Lunjina pogađa u 39’, 48’, 52’ i 56. minutu, dakle tri gola dao je u razmaku od osam minuta, a kod sva tri asistirao mu je Đerar Moreno.

Dvostruki strijelac za goste bio je supertalentovani Arda Guler koji je već na šest datih golova na deset odigranih mečeva za španskog giganta. Po gol su postigli Hoselu i Lukas Vaskez.

Sorlot je sa ova četiri gola na vrhu liste strijelaca prestigao napadača Đirone Artjoma Dovbika i sada ima dva pogotka više od Ukrajinca kolo prije kraja.

Dovbik je bio strijelac u trijumfu Đirone nad Valensijom na “Mestaji” (3:1). Katalonci su definitivno najprijatnije iznenađenje ove sezone u Primeri, u kojoj su uspjeli da izbore istorijski plasman u Ligu šampiona.
Barselona je pobijedila Rajo Valjekano (3:0) i osgirala drugo mjesto.
Pobjedu katalonskoj ekipi donijeli su Robert Levandovski u 3’, odnosno Pedri golovima u 72. i 75. minutu.
Pored Reala, Barse i Đirone, u elitnom takmičenju igraće i Atletiko Madrid, koji se na neslavan način oprostio od svojih navijača – izabranici Ćola Simeonea poraženi su ubjedljivo od Osasune (4:1).
Vođstvo ekipi iz Pamplone omogućio je Raul Garsija u 26. minutu. U sedmom minutu nastavka prednost gostujuće ekipe udvostručio je Aimar Oroz.
Zaostatak “jorgandžija” prepolovio je Alvaro Morata u 55. minutu. Dva gola viška Osasuni vratio je Garsija svojim drugim pogotkom na utakmici u 64. minutu.
Konačan rezultat postavio je Lukas Toro dva minuta prije isteka regularnog toka.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta.

Real Sosijedad je u direktnom okršaju za Ligu Evrope, savladao Betis na “Benito Viljamarinu” (2:0) i naredne sezone igraće u drugom po kvalitetu klupskom takmičenju, dok će “zeleni” nastupati u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Majorka je osvojila samo bod protiv odavno prežaljene Almerije (2:2), međutim i to je bilo dovoljno da i matematički osigura opstanak.
Granadi i Almeriji u Segundi pridružio se Kadiz koji je odigrao bez golova sa Las Palmasom, a samo pobjeda ostavljala ih je u igri za opstanak.
Dakle, uoči posljednjeg kola Primere sve je poznato, može samo da se dogodi da neke ekipe koje su na sredini tabele zamijene mjesta.