Siti bolji od PSŽ-a, prošli Sporting i Real, kraj za Dortmund, Mesijas spasilac Milana

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

U derbiju petog kola grupne faze Lige šampiona Mančester Siti je kod kuće slavio protiv Pari Sen Žermena nakon preokreta 2:1 (0:0) u okviru grupe A.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a Siti je bio bolji rival i prikazao više, a pogodio je i okvir gola.

Pokušavali su Marez u dva navrata, Rodrijev udarac je izblokiran, dok Gundogan nije imao sreće, pogodivši stativu.

Međutim u petom minutu nastavka stiže kazna za promašaje, golom Kilijana Mbapea PSŽ dolazi u vođstvo.

Rahim Sterling donio je poravnanje u 63. minutu.

Potpuni preokret režirao je Gabriel Žezus u 76. minutu za konačan ishod.

“Građani” su ovim trijumfom osigurali prolaz među 16 najboljih ekipa, a takođe i “Sveci” uprkos porazu, pošto je Klub Briž poražen kod kuće od Lajpciga 5:0 (4:0).

Tabela: Mančester Siti 12, PSŽ 8, Lajpcig 4, Klub Briž 4.

Milan je šokirao Atletiko Madrid na “Vanda Metropolitanu” savladavši ih u 87. minutu.

Gol odluke postigao je Brazilac Junior Mesijas, za njegov prvijenac u dresu Milana i veliku pobjedu kojom su “Rosoneri” ostali u trci za plasman u nokaut fazu.

Naš reprezentativac Stefan Savić vratio se u tim i odigrao cijeli duel, nakon što je odradio suspenziju u LŠ četiri meča zbog crvenog kartona.

U istoj grupi Liverpul je bio bolji od Porta na “Enfildu” 2:0 (0:0).

Poveli su domaći u 38. minutu golom Manea, ali je isti poništen nakon Vara zbog ofsajda.

U sedmom minutu nastavka fenomenalan pogodak Tijaga Alkantare za njegov prvi ovosezonski gol, i to kakav.

Prednost je duplirao Mohamed Salah u 70. minutu.

“Redsi” su već ranije ovjerili prolaz, dok nas prava drama očekuje u borbi za drugo mjesto koje vodi u osimu finala.

Milan dočekuje Liverpul, dok Atletiko Madrid gostuje Portu.

Tabela: Liverpul 15, Porto 5, Milan 4, Atletiko Madrid 4.

Real Madrid je kao gost slavio protiv Šerifa 3:0 (2:0) i tako im se osvetio za poraz u prvoj utakmici.

“Galaktikosi” su osigurali prolaz, a pomogli su i Interu da im se priduži u nokaut fazi.

Golove za Madriđane postigli su David Alaba u 30′, Toni Kros 45+1 sjajnim pogotkom sa ivice šesnaesterca i Karim Benzema u 55. minutu.

U posljednjem kolu Real dočekuje Inter u borbi za prvo mjesto, dok će Šahtjor biti domaćin Šerifu.

Tabela: Real Madrid 12, Inter 10, Šerif 6, Šahtjor 1.

Dortmund je u grupi C poražen u Lisabonu od Sporting 3:1 (1:0).

Dvostruki strijelac Sportinga bio je Pedro Gonsalves u 30′ i 39. minutu.

Isti igrač je mogao do het-trika, ali je promašio sa bijele tačke, odnosno odbranio mu je Gregor Kobel, da bi se lopta odbila do Pedra Pora koji stavlja tačku na pitanje pobjednika.

Gosti su ostali i sa igračem manje u 76. minutu zbog isključenja Emre Čana.

Počasni gol za Borusiju postigao je Malen u trećem minutu sudijskog dodatka.

“Milioneri” su ovim porazom izgubili sve šanse da se domognu osmine finala, dok je Sporting pobjedom ovjerio plasman u nokaut fazu.

Sporting je upisao 10. pobjedu zaredom u svim takmičenjima, a posljednji poraz pretrpljeli su upravo od Dortmunda (1:0).