Siner „spustio slušalicu“ Šeltonu, Zverev zakazao okršaj sa Alkarazom

Janik Siner nastavlja sa odličnim izdanjima – šampion Australijan opena plasirao se u četvrtfinale mastersa u Indijan Velsu, pošto je u noći između utorka i srijede savladao godinu mlađeg Amerikanca Bena Šeltona sa 2:0 – 7:6, 6:1 poslije sat i 40 minuta igre.

Momak iz Južnog Tirola upisao je 18. pobjedu u nizu, 15. u ovoj godini.

Imao je treći teniser svijeta problema u prvom setu, koji je mogao da riješi i prije taj brejka. Janik je prvi zadao „udarac“ i oduzeo servis rivalu u petom gemu. Stečeni brejk čuvao je sve do 5:4, kada je izgubio servis, iako je imao set loptu.

U narednom, 11. gemu Šelton je poništio tri brejk lopte, a Siner odservirao za taj-brejk. Tamo je Siner poveo 4:1 uz dva mini brejka prednosti, Amerikanac je izjednačio na 4:4, međutim Italijan je sa tri vezana poena došao do uvodnog dijela igre poslije gotovo 70 minuta.

Drugi set bio je jednosmjerna ulica, Siner je odmah napravio brejk, poveo 3:0, a meč je prelomljen u petom gemu, kada je grend slem šampion napravio novi brejk za 5:1 i potom bez izgubljenog poena odservirao za plasman među osam najboljih.

Njegov naredni protivnik biće Čeh Jirži Lehečka koji je iznenadio 11. nosioca Grka Stefanosa Cicipasa sa 2:0 – 6:2, 6:4.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Njemac Aleksandar Zverev koji je poslije preokreta bio bolji od Aleksa de Minora – 5:7, 6:2, 6:3.

Zverev će u narednom kolu ukrstiti rekete sa braniocem titule Karlosom Alkarazom.