Seltik preko Ferencvaroša do prve pobjede u grupi

Share on linkedin
Share on whatsapp

U okviru trećeg kola Lige Evrope danas je odigrana prva utakmica.

Seltik je u Glazgovu savladao Ferencvaroš 2:0 (0:0) u grupi G.

Seltik se tako osvetio za poraz Ferencvarošu od prošle godine, kada je mađarski tim na istom ovom terenu slavio 2:1 u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, jedina situacija vrijedna pomena jeste 11. minut i pokušaj fudbalera domaće ekipe – Žote, međutim Denes Dibus je uspješno intervenisao.

U 12. minutu nastavka Kjogo Furuhaši donosi prednost domaćinu.

Samo pet minuta kasnije kapiten domaće ekipe Kalum Megregor mogao je da udvostruči rezultat.

Bio je neprecizan sa bijele tačke, odnosno njegov udarac sjajno je zaustavio reprezentativni golman Mađarske – Dibus.

Ipak Dejvid Turnbul pogotkom devet minuta prije isteka regularnog toka otklanja sve dileme oko pobjednika i postavlja konačan ishod.

Do kraja meča mogao je Seltiki i do ubjedljivije pobjede, međutim rezultat je ostao nepromijenjen.

Škoti su tako upisali prvi trijumf u grupi, pošto su u minula dva kola poraženi (Bajer Leverkuzen, Betis).

Sada nakon ovog kola zauzimaju treće mjesto sa tri boda, dok je Ferencvaroš i dalje na nuli.

U narednom kolu, sastaju se večerašnji rivali, s’ tim da će sada Ferencvaroš dočekati Seltik, a utakmica je na programu 4. novembra.