ABA LIGA/DEVETO KOLO

SC Derbi gostuje Splitu, Mijović: Da odigramo dobar meč protiv favorizovanog protivnika

Košarkaši SC Derbija gostuju sjutra Splitu u utakmici devetog kola AdmiralBet ABA lige.
Foto: SC Derbi/Filip Filipović

„Studenti“ imaju polovičan skor u dosadašnjem dijelu takmičenja (4-4), dok su Splićani upisali tri pobjede i pet poraza.

“Teško gostovanje ekipi koja po kvalitetu koji posjeduje pripada gornjoj polovini tabele. Fizički jako dobro selektiran tim, sa jasno podijeljenim ulogama. Odbrana na ključnim igračima Splita će odrediti naše šanse u ovoj utakmici. I pored pobjede u posljednjem kolu želimo da stvari koje nisu bile dobre u oba pravca ispravimo i odigramo dobar meč protiv favorizovanog protivnika“, kazao je trener SC Derbija, Petar Mijović u najavi utakmice.

Split je na svom parketu srušio Crvenu zvezdu i Megu, ali je u seriji od dva poraza, koju će probati da prekine.

“Putujemo u Split gdje nas očekuje veoma bitna utakmica za nas. Igramo protiv kvalitetne i iskusne ekipe, koja je imala sasvim solidan start ove sezone. Split je ekipa koja igra dobro od početka sezone pogotovo na domaćem terenu. Dobili su Zvezdu i Megu na domaćem terenu,a savladali su i Borac u gostima. Nakon dva vezana poraza sigurno da će željeti da naprave reakciju u ovom meču. Kao i uvijek, naš cilj je pobjeda koja bi nam mnogo značila prije reprezentativne pauze“, rekao je košarkaš „studenata“, David Mirković.

Utakmica u Maloj Dvorani KK Split počinje u 20 časova.

Ostavite komentar

0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments

Najnovije

Povezani članci