Gradski portal

Sasuolo drugi put u sezoni bolji od Intera, Lacio ostao bez pobjede u Lombardiji u sudijskoj nadoknadi

Novopečeni šampion Italije, Inter, poražen je večeras od Sasuola u Ređo Emiliji minimalnim rezultatom u posljednjem meču subotnjeg dijela programa 36. kola Serije A.

„Neroverdi“ su drugi put u sezoni srušili „nerazure“, prethodno na „Đuzepe Meaci“ kraj septembra prošle godine.

Jedini gol večeras postigao je Arman Lorijente u 20. minutu.

Lautaro Martinez je zatresao mrežu u prvom minutu sudijske nadoknade prvog dijela, međutim taj gol poništen je nakon VAR provjere zbog ofsajda.

Sasuolo je ostvario prvi trijumf nakon skoro dva mjeseca, ali veoma bitan u borbi za opstanak. Tim sa „Mapei“ stadiona je pretposljednji sa 29 bodova koliko ima i Udineze, dva boda manje i utakmicu više od Empolija koji je prvi iznad crte.

Ranije danas Lacio je remizirao sa Moncom na strani (2:2) i usporio u borbi za peto mjesto koje vodi naredne sezone u Ligu šampiona.

Rimljani su vodili od 11. minuta golom Ćira Imobilea. Domaćin je izjednačio u 75. minutu preko Milana Đurića.

Prednost Lacijalima vratio je Matijas Vesino u 83, da bi Đurić svojim drugim pogotkom na utakmici ostavio goste bez cijelog plijena u drugom minutu sudijskog dodatka.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić odigrao je cijeli meč.