Search
Close this search box.

BJELORUSKINJA ČEKA BADOSU ILI PEGULU

Sabalenka preko Švjontek do prvog finala u Sinsinatiju

Bjeloruska teniserka Arina Sabalenka prva je finalistkinja mastersa u Sinsinatiju.

Sabalenka je bila ubjedljiva protiv prve teniserke svijeta Ige Švjontek sa 2:0 – 6:3, 6:3 poslije sat i 49 minuta igre.

Ovo je prva pobjeda Bjeloruskinje nad Poljakinjom na betonu još od novembra 2022. godine, kada je u tri seta slavila u polufinalu završnog turnira u Kankunu.

Mogla je i morala Sabalenka i ranije da završi meč, iskoristila je tek desetu meč loptu i zakomplikovala stvari, ali srećom po nju nije to Poljakinja kaznila, iako je imala gem loptu da priđe na 5:4.

Arina je otvorila meč brejkom, povela 2:0, ali je Iga odgovorila na isti način. Uslijedila je Sabalenkina serija od tri gema, čime je trasirala put ka prvom setu.

U drugom setu Švjontek je dobila uvodni gem, ali je nakon toga treća teniserka planete dobila pet gemova u nizu. Poljakinja je pri rezultatu 5:1 spasila čak sedam meč lopti, u narednom još dvije i zatim vratila jedan servis i smanjila na 3:5, ali je Sabalenka iskoristila desetu meč loptu za prvo finale u Sinsinatiju.

Sabalenka će za prvu titulu u Ohaju igrati protiv pobjednice meča Paula Badosa – Džesika Pegula.