Fudbaleri Real Madrida barem do sjutra veče biće lideri La Lige – “kraljevi” su večeras pobijedili Kadiz u gostima (3:0) u utakmici 14. kola Primere.

Senzacionalna Đirona će na zatvaranju ovog kola sjutra dočekati Atletik Bilbao i ukoliko slavi vratiće se na vrh tabele.

Meč je obilježio Rodrigo sa dva gola i asistecijom.

Igrao se 14. minut kada je Rodrigo napravio pravi slalom kroz odbranu domaćina i sa 15-ak metara pogodio gornji desni ugao nemoćnog Konana Ledezme.

Isti igrač je na sličan način duplirao prednost u 64. minutu. Minut prije gola Rodriga Luka Modrić je pogodio stativu.

Deset minuta kasnije Brazilac je asistirao Džudu Belingemu koji je pogodio kontra ugao za konačnih 3:0.

Najbolju priliku za domaćina imao je Maksimilijano Gomez, ali je Andrij Lunjin odbranio.