Gradski portal

Rim: Đari preokrenuo Cicipasa za plasman u prvo masters polufinale

Nikolas Đari posljednji je polufinalista mastersa u Rimu.

Čileanac je nakon preokreta iznenadio šestog nosioca Grka Stefanosa Cicipasa u tri seta – 3:6, 7:5, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 42 minuta, a Đari je do jedne od najvećih pobjeda u karijeri stigao iako je imao set zaostatka, a u trećem setu i brejk minusa.

U prvom setu razliku je napravio brejk Cicipasa u četvrtom gemu, dok je u drugom setu Đari poništio pet brejk lopti, a onda brejkom u 12. gemu uveo meč u treći set.

Set odluke donio je najviše uzbuđenja. Cicipas je prvi stigao do brejka – 2:1, međutim Đari je uzvratio ribrejkom – 3:2.

Nakon toga obojica su čuvala svoje servise sve do desetog gema, kada je Čileanac iskoristio četvrtu meč loptu za plasman u svoje prvo masters polufinale.

Njegov naredni protivnik biće Amerikanac Tomi Pol, koji je ranije danas sa 2:1 eliminisao Huberta Hurkača.

Drugi polufinalni par čine Aleksandar Zverev i najprijatnije iznenađenje turnira, Čileanac Alehandro Tabilo.

Dakle, imaćemo čak dvojicu Čileanaca u polufinalu mastersa u „Vječnom gradu“.