Rim će dobiti novog šampiona: Šapovalov šokirao Nadala

Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Rim će dobiti novog šampiona.

Branilac trofeja Rafael Nadal u vječnom gradu eliminisan je u osmini finala od Kanađanina Denisa Šapovalova koji je slavio poslije preokreta – 1:6, 7:5, 6:2 nakon dva sata i 39 minuta igre.

Ništa nije slutilo na poraz, pošto je “kralj šljake” za 43 minuta dobio uvodni set, pošto je prepustio Šapovalovu svega jedan gem.

U drugom setu vodio je Kanađanin 3:0, potom i 4:1, ali Rafa se vratio i poravnao na 4:4.

Šapovalov je na 5:4, propustio set loptu, ali je ipak u 12. gemu uspio da dođe do seta i stigne do trećeg odlučujućeg.

Rafa je treći set otpočeo brejkom, ali Šapovalov je odmah uzvratio ribrejkom.

Kanađanin je potom sa 6:2 došao do trijumfa i zakazao četvrtfinale sa Norvežaninom Kasperom Rudom.