„Luk je u ugovoru imao opciju da može da napusti ekipu, u slučaju da Sutjeska ne izbori plasman u drugu fazu NLB ABA2 lige“, navode iz Sutjeske.
U regionalnom takmičenju Luk je prosječno bilježio devet poena i 9,3 asistencije.
„Košarkaški klub Sutjeska želi Ostinu Luku sve najbolje u nastavku karijere“, poručili su iz Sutjeske.
Dok se Sutjeska zahvalila sada već bivšem igraču, Amerikanac je postao novi član Bosne.
Zanimljivo da su Bosna i Sutjeska nedavno u direktnom duelu odlučivali o prolazu u nokaut fazu takmičenja u ABA 2 ligi.
„Njegovo iskustvo i poznavanje regionalne košarke zasigurno će donijeti novu dimenziju našoj igri u predstojećem periodu“, saopšteno je iz Bosne.
Sjajni plejmejker i najbolji asistent dosadašnjeg dijela takmičenja u ABA 2 ligi igrao je u Španiji, Njemačkoj, Holandiji, a u regionalnom takmičenju pored Sutjeske nosio je dresove Heliosa, Cedevite junior i FMP-a.