Prva titula za Alkaraza u dvorani, Šapovalov najbolji u Dalasu

Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je titulu na ATP turniru iz serije 250 u Roterdamu.
Foto: ATP Tour/X

Treći teniser svijeta je na svom debitantskom nastupu došao do pehara i to prvog u karijeri u dvorani, pošto je u finalu bio bolji od osmog tenisera, Australijanca Aleksa De Minora – 2:1 – 6:4, 3:6, 6:2 poslije skoro dva časa igre.

Ovo je za Španca 17. titula u karijeri, dok je De Minor ostao na devet, a drugu godinu zaredom izgubio je meč za titulu u Roterdamu (prošle godine od Janika Sinera).

Zanimljivo da je Alkaraz prvi Španac koji je osvojio titulu u Roterdamu.

Na putu do trofeja, pored De Minora, Karlitos je redom bio bolji od Van de Zandšulpa, Andree Vavasorija, Pedra Martineza i Huberta Hurkača.

Do treće titule u karijeri stigao je Kanađanin Denis Šapovalov – Nekada deseti reket planete bio je najbolji na ATP turniru iz serije 500 u Dalasu.

Šapovalov je u borbi za pehar nadigrao drugog nosioca Norvežanina Kaspera Ruda u dva seta – 7:6, 6:3.

Djeluje da se 25-godišnji Kanađanin polako ali sigruno vraća na staze uspjeha, a od sjutra će biti 32. na ATP listi, što je napredak od 22 mjesta u odnosu na njegov ranking koji je imao po dolasku u Dalas.

Šapovalov je prije Ruda skinuo krunu braniocu titule i domaćem igraču Tomiju Polu, a prethodno je bio bolji od Tomaša Mahača, prvog nosioca i još jednom Amerikanca Tejlora Frica i Miomira Kecmanovića.

S druge strane, Rud je ostao na 12 osvojenih trofeja.

Ostavite komentar

0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments

Najnovije

Povezani članci