Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ženska seniorska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u prijateljskoj utakmici od Austrije (4:0).

Domaćin je u Beču, u prelijepom ambijentu “BSFZ arene”, opravdao ulogu favorita, a do poluvremena je imao tri gola prednosti.

Sve je bilo gotovo nakon pola sata igre kada je na semaforu stajalo 3:0 u korist domaćina.

Austrijanke su načele mrežu naše selekcije već u 14. minutu pogodila je Katarina Šihtl.

Prednost je duplirala Matija Platner pet minuta kasnije.

U 31. minutu vođstvo je uvećala Nikol Bila.

Konačan ishod postavila je Anabel Šešing minut prije isteka regularnog toka.

“Svjesno smo izabrali protivnika koji je kvalitetniji od nas, jer nam je ovo posljednja provjera pred Dansku u septembru. Malo smo bojažljivo ušli u utakmicu, sa previše respekta. U drugom poluvremenu smo bili vrlo disciplinovani i držali raspored, što je i ključni cilj kada igramo protiv ovako kvalitetnih ekipa. Ne treba zaboraviti da će ova ekipa Austrije igrati na otvaranju Evropskog prvenstva protiv Engleske, pa zato moramo biti zadovoljni prikazanim večeras”, kazao je nakon meča naš selektor Mirko Marić.

Bila je ovo provjera pred ono što očekuje naše fudbalerke u septembru, a to su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

Nakon izbacivanja Rusije zbog invazije na Ukrajinu “sokolicama” se ukazala prilika da se bore za drugo mjesto koje vodi u baraž za Mundijal.

Ekipa Mirka Marića trenutno je treća sa bodom manje od direktnog rivala Bosne i Hercegovine koja ima meč više.

Do kraja kvalifikacija Crnu Goru najprije čeka gostovanje neprikosnovenoj Danskoj 1. septembra, dok će pet dana kasnije dočekati Maltu u Podgorici.

BiH će u posljednjoj rundi gostovati Azerbejdžanu takođe 6. septembra, a mi priželjkujemo kiks “zmajica”.

Austrija – Crna Gora – 4:0