Mandić: Do kraja godine očekujemo zatvaranje sedam poglavlja

Foto: Skupština CG

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić i izvjestilac Evropskog parlamenta za Crnu Goru Marjan Šarec, kako je naglašeno na sastanku dva zvaničnika, očekuju da Crna Gora do kraja godine zatvori sedam poglavlja u pregovorima sa Evropskom unijom (EU).

Mandić je, na mreži X, rekao da je, danas u Ljubljani, sa Šarecom razmijenio mišljenja o napretku Crne Gore na evropskom putu i značajnoj ulozi koju Skupština ima u tom procesu.

Kako je kazao, posebno su istakli dobru dinamiku rada koju crnogorski parlament ima u prethodnih par mjeseci.

“Naglasili smo da do kraja godine očekujemo zatvaranje sedam pregovaračkih poglavlja, što će biti istorijski iskorak Crne Gore”, naveo je Mandić.

Skupstina CG

Bečić, Šimun i Suljević sjutra odgovaraju na poslanička pitanja

53e8ca44 16a6 4242 8fbf 33faadba22ab

Uljarević: Članstvo Crne Gore u EU važno i za državu i za region

On je rekao da su potpredsjednik Vlade Budimir Aleksić, ministar prostornog planiranja, urbanicma i državne imovine Slaven Radunović i poslanik Dejan Đurović naglasili da su Vlada i parlamentarna većina u potpunosti fokusirani na punopravno članstvo u EU, uz predan rad na poboljšanju životnog standarda svih građana kroz velike infrastrukturne projekte poput Veljeg Brda, nove dionice autoputa i brojnih drugih.

“Zajedno radimo za budućnost Crne Gore”, zaključio je Mandić.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Raspisan konkurs za organizaciju F4 turnira za juniore

Sport

16.04.2026.

Nagradni fond Rolan Garosa uvećan za 10 odsto

Silva nakon skoro deceniju napušta Siti

Lazović: Sve tri reprezentacije su zahtjevne na svoj način

Lionel Mesi kupio klub iz pete lige Španije