SKUPŠTINA CRNE GORE

Bečić: Velika je sreća za Crnu Goru što je Šćepanović na čelu policije

Foto: Printscreen

U toku je Druga posebna sjednica Drugog redovnog (jesenjeg) zasjedanja Skupštine Crne Gore u 2025, petog dana, u okviru koje poslanici postavljaju pitanja predstavnicima Vlade Crne Gore.


Na poslanička pitanja danas odgovaraju Aleksa Bečić, potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku, i Damjan Ćulafić, ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera.

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić je rekao da su u sektoru bezbjednosti ostvareni impozantni rezultati.

Ervin Ibrahimovic foto vlada cg

Ibrahimović: Nema zastoja u pregovorima sa Hrvatskom, zatvorićemo sva poglavlja po planu

Izbori glasanje listici lista foto rtv pg

(VIDEO) Otvorene liste bez političke podrške uprkos zahtjevima za veću demokratiju: Partije ne žele da se odreknu mogućnosti da sami biraju

Naglasio je da naredne godine 54 miliona eura ide na nabavku dronova, video nadzora, biometrijskih sistema…

„U normativnom dijelu, MUP je u 2024. bio šampion po usvojenim zakonima i strategija na evropskom putu, vidjeli ste zaslugu oko IBAR-a. Svjedočite nikad jačoj borbi protiv svih vidova kriminala. U borbi u kojoj nema nedodirljivh. Gotovo nedjeljno i mjesečno iamte udare na narko i duvansku mafiju“, rekao je Bečić.

Poslanik Demokratske Crne Gore Boris Bogdanović pitao je da li će biti nastavljeno sa vetingom u policiji, vojsci, te da li će on biti sproveden i u pravosuđu.

Onima sa druge strane zakona, Bogdanović je poručio da “kada država krene – kukala vam majka”.

“U formalno pravnom smislu”, dodao je on.

Aleksa Bečić je istakao da je veting najvažniji proces za budućnost crnogorskog društva.

„Od njega zavisi da li ćemo uspjeti da izgradimo jake institucije. Veting je zakon, veting je obaveza, taj postupak se vodi potpuno zakonito”, rekao je Bečić u odgovoru Bogdanoviću.

Velika je sreća za Crnu Goru, dodaje Bečić, što imamo v.d. direktora Lazara Šćepanovića.

“Sreća je što imamo takvog profesionalca na čelu policije, kojeg sam upoznao kroz sistem”, rekao je Bečić.

Komentarišite ovu temu

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Sport

Veliki derbi: Budućnost u lovu na Sutjesku

Sport

10.04.2026.

Zverev prvi polufinalista Monte Karla

FIFA objavila spisak sudija za Mundijal

Palas i Šahtjor blizu cilja, Majnc bolji od Strazbura

Olimpijakos osigurao prvo mjesto, PAO nemoćan u Valensiji