Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Fudbaleri Barselone večeras su na “Nou Kampu” savladali Dinamo Kijev minimalnim rezultatom 1:0 u okviru treće runde grupe E elitnog takmičenja.

Ovo je jako bitna pobjeda za Katalonce, jer su prije ovog duela upisali dva poraza.

Strijelac pobjedonosnog gola Žerar Pike na isteku 36. minuta.

Pike je sjajno reagovao, poslije centaršuta Žordija Albe

Mogla je Barselona i do ubjedljivije pobjede, ali su Luk de Jong, Fati, Dest i Kutinjo u dva navrata bili neprecizni.

Sa druge strane Viktor Cigankov je imao najbolju priliku za goste, međutim nije uspio da pogodi, tačnije njegov šut je izblokiran.

Nakon ovog kola Barselona ima tri boda i nalazi se na trećoj poziciji, dok je Dinamo Kijev četvrti sa dva boda manje.

U narednom kolu sastaju se isti rivali, a ovog puta domaćin će biti Dinamo u Kijevu, utakmica je zakazana drugog novembra.

U istom terminu, Salzburg je na “Red Bul Areni” porazio Volfsburg 3:1 (1:1) u trećem kolu grupe G.

Već nakon uvodnih 15 minuta igre dva pogotka, po jedan na obje strane.

Najprije je poveo domaćin već u trećem minutu preko 19-godišnjeg Karima Adejemija, koji postiže već treći pogodak ove sezone u elitnom takmičenju.

Da bi u 15. minutu Lukaš Nmeka poravnao rezultat, kojim se otišlo na 15-minutnu pauzu.

U nastavku domaći vraćaju prednost.

Noa Okafor najprije precizan u 65. minutu, da bi isti igrač u 77. minutu povisio na 3:1, čime je postavio konačan rezultat.

Sada je Salzburg lider natabeli sa sedam bodova, dok Volfsburg zauzima treće mjesto sa dva boda.

U slijedećoj četvrtoj rundi Volfsburg će dočekati Salzburg na “Volskvagen Areni”, drugog novembra.