Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Fudbaleri Bešiktaša poraženi su danas na “Vodafon Parku” od ekipe Sportinga 4:1 (3:1) u okviru treće runde grupe C Lige šampiona.

Za ovaj duel trener domaćih Jalčin Sergen nije mogao da računa na HačinsonaNkudua i Topala zbog povreda.

Tim iz Lisabona stiže do vođstva u 15. minutu preko kapitena Sebastiana Koatesa.

Deset minuta kasnije domaći dolaze do poravnanja.

Strijelac gola Kajl Larin

Međutim kratko je trajala radost tima iz Turske, Koates vraća prednost njegovoj ekipi samo dva minuta kasnije poslije velike greške golmana Destanoglua.

Minut prije isteka 45. minuta Pablo Sarabia postiže gol sa bijele tačke (3:1).

Svega dva minuta kasnije prelijep pogodak Aleksa Tekšeire, ali isti je poništen zbog minimalnog ofsajda nakoj Var asistencije.

Minut prije kraja utakmice Paulinjo postavlja konačan ishod (4:1).

U narednoj utakmici Bešiktaš u prvenstvu Turske dočekuje Galatasaraj u derbiju 10. kola.

Kada je u pitanju Liga šampiona večerašnja dva rivala opet će odmjeriti snage trećeg oktobra, samo ovog puta u Lisabonu.

U istom terminu, Mančester Siti savladao je Klub Briž na strani više nego ubjedljivo rezultatom 5:1 (2:0).

Za ovaj susret trener gostiju Pep Gvardiola nije mogao da računa na Ferana Toresa zbog povrede stopala.

Poveli su “Građani” već u 13. minutu, međutim gol Rodrija je poništen zbog ofsajda.

Na isteku 30. minuta gosti dolaze do vođstva.

Foden je fenomenalnom dugom loptom pronašao Kansela, koji grudima spušta loptu i proslijeđuje u mrežu kroz noge golmanu Minjoleu

U 42. minutu penal za Siti.

Mareza je u šesnaestercu gostiju srušio Ensoki, da bi upravo Alžirac sa bijele tačke povisio rezultat na 2:0.

U sedmom minutu nastavka Kajl Voker pogađa za novi gol Sitija, nakon lijepog pasa De Brujina.

Tek što su ušli u igru Sterling i mladi Palmer (19) bili su akteri četvrtog gola.

Sterling asistent, Palmer strijelac u 67. minutu za njegov prvijenac u Ligi šampiona.

Počasni gol za Briž postigao je Vanaken devet minuta prije kraja utakmice, da bi samo tri minuta kasnije Marez novim (drugim) golom na utakmici postavio konačan ishod susreta.

U narednom, četvrtom kolu Lige prvaka, Siti i Briž se sastaju trećeg novembra na “Etihadu”.