Fudbaleri Partizana nijesu uspjeli da se plasiraju u plej-of za Ligu Evrope, pošto su u trećem kolu kvalifikacija zaustavljeni od kiparske AEK Larnake.

Nakon što je prvi duel na Kipru završen pobjedom AEK-a, večeras u Humskoj nije bilo pobjednika (2:2), iako su “crno-bijeli” oba puta vodili.

Partizan takmičenje nastavlja u plej-ofu Lige konferencija, gdje će im rival biti Hamrun sa Malte koji je poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisao Levski iz Sofije.

Izabranici Ilije Stolice poveli su u 24. minutu golom Rikarda Gomeša.

U šestom minutu nastavka gosti dolaze do rezultatskog egala preko Adama Đurča.

Potom za tri minuta dva gola, po jedan na obje strane.

Prvo je Gomeš u 54. minutu vratio prednost Partizanu, da bi konačnih 2:2 tri minuta kasnije postavio Imad Faraj.

Naš reprezentativac Igor Vujačić odigrao je cijeli meč.

Kako javljaju srpski mediji Partizan je već u potrazi za novim trenerom, pošto je Ilija Stolica dobio otkaz.

Fenerbahče je bio bolji od Slovačkog sa ukupnih (4:1). Nakon što je turski tim pobijedio u Istanbulu prošle nedjelje sa 3:0, večeras je u Slovačkoj bilo neriješeno (1:1).

Fenerov naredni rival je Austrija iz Beča.

Maribor je eliminisan od Helsinikija, u oba meča slavio je finski predstavnik. U Helsinkiju minimalnim rezultatom, u Mariboru sa 2:0.

Malme je izbacio Dudelanž sa ukupnih (5:2), dok je Cirih “preskočio” Linfild.

Olimpijakos je poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisao Slovan iz Bratislave.

Oba meča završena su neriješeno. Prvi u Pireju (1:1), drugi u Bratislavi (2:2). I to je Slovan u četvrtom minutu sudijske nadoknade golom Ivana Šaponjića izborio produžetke, a u 108. minutu kasnije i penale, ali su Juraj Kucka u trećoj i Čakvetadze u petoj seriji bili neprecizni sa penala, dok je za goste promašio Pjer Kunde u prvoj seriji.