Nula Juventusa i Đenove, Vlahović pocrvenio, Milan siguran na „Bentegodiju“

Fudbaleri Juventusa i Đenove odigrali su bez golova u Torinu u utakmici 29. kola Serije A.

Juve je stvarao šanse, ali i promašivao, dva puta je zatresao okvir gola – prvo je Iling Džunior pogodio stativu, da bi na isteku regularnog toka Mojs Kin uzdrmao prečku.

Dušan Vlahović je imao dobru priliku u 69. minutu, ali šutirao je zamalo pored gola. Srpski reprezentativac isključen je u trećem minutu sudijske nadoknade zbog dva žuta kartona koja je dobio za minut, drugi zbog prigovora.

Đenova je najbolju šansu imala na startu utakmice, kada je Matija Banji odlično šutirao glavom, a Vojčeh Šćešni još bolje odbranio.

Juventus nakon reprezentativne pauze gostuje Laciju, dok Đenova čeka Frozinone.

A kiks Juventusa na pravi način iskoristio je Milan koji je slavio protiv Verone na strani (3:1) i osamio se na drugom mjestu sa tri boda više od „stare dame“.

„Rosoneri“ su poveli u 44. minutu golom Tea Ernandeza, dok je prednost gostiju udvostručio Kristijan Pulišić u petom minutu nastavka.

Domaćin se vratio u meč pogotkom Tidžanija Noslina u 64. minutu.

Sve dileme oko pobjednika otklonio je Samuel Čukvueze koji je u 74. minutu zamijenio Nou Okafora, a samo pet minuta kasnije postavio konačan rezultat.