Notingem promašivao, Siti osvojio „Siti graund“ i prišao Arsenalu na bod

Foto: Manchester City/Twitter

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Notingem Forest na „Siti graundu“ (2:0) u utakmici 35. kola Premijer lige.

„Građani“ su prišli vodećem Arsenalu na bod, uz to imaju utakmicu manje, a odmakli su Liverpulu na plus četiri i jasno je da je tim sa „Enfilda“ sada daleko od titule.

Sa druge strane, „šumari“ su ostali prvi iznad crte sa 26 bodova, jednim više od Lutona koji je u opasnoj zoni.

U 32. minutu gosti su došli u vođstvo. Kevin de Brujne je izveo korner, a Joško Gvardiol glavom matirao Matsa Selsa.

Krajem prvog poluvremena domaćin je imao dvije velike prilike. Prvo je Kris Vud promašio zicer, a onda je duboko u nadoknadi Muriljo pogodio prečku.

Početkom nastavka nova šansa za Vuda, ali još jednom je bio neprecizan.

Kazna za promašaje stigla je u 71. minutu. De Brujne je dao pas za Erlinga Halanda koji je „zalomio“ Murilja i pogodio dalji ugao. Norvežanin je desetak minuta ranije zamijenio Džeka Griliša i zaigrao poslije dva meča pauze zbog manje povrede.

Halandu je ovo 21. prvenstveni pogodak i sada je usamljen na vrhu liste strijelaca sa golom više od Kola Palmera iz Čelsija.

Ostavite komentar

0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments

Najnovije

Povezani članci