Search
Close this search box.

LIGA NACIJA

Njemačka „petardom“ ispratila Mađarsku, BiH nemoćna u Ajndhovenu

Fudbalska reprezentacija Njemačke držala je čas fudbala selekciji Mađarske - izabranici Julijana Nagelsmana 'razbili' su "laku konjicu" (5:0) u Dizeldorfu u prvoj utakmici grupe 3 A divizije Lige nacija.

Meč je obilježio sjajni Džamal Musijala koji je ‘podijelio’ tri asistencije i postigao jedan gol.

Debakl ekipe Marka Rosija najavio je Niklas Filkrug u 27. minutu na pas Musijale.

Prednost „elfa“ duplirao je Musijala u 58, da bi samo osam minuta kasnije vezista Bajerna još jednom asistirao, ovoga puta egzekutor je bio Florijan Virc.

Tu se Njemačka nije zaustavila, a ni Musijala koji je upisao het-trik asistencija u 77. minutu, kada je uposlio Aleksandra Pavlovića, a ovaj postigao prvijenac i povisio rezultat na 4:0. Konačan ishod postavio je Kai Haverc sa penala u 81. minutu.

U istoj grupi Holandija je u goleadi savladala Bosnu i Hercegovinu (5:2) u Ajndhovenu.

„Lale“ su stigle u vođstvo u 13. minutu preko Džošue Zirkzea. U 27. minutu Ermedin Demirović je poravnao na 1:1.

U četvrtom minutu sudijskog dodatka prvog dijela Holandija je vratila prednost golom Tidžanija Rejdersa.

Nakon 11 minuta igre u nastavku Kodi Gakpo je pogodio za plus dva. „Zmajevi“ se nisu predavali, pa je u 73. minutu Edin Džeko smanjio na 3:2.

Dva minuta prije isteka regularnog toka Vut Verghorst je otklonio sve dileme oko pobjednika, a u drugom minutu sudijske nadoknade trijumf potpisao Ćavi Simons.

U B diviziji Grčka je bila bolja od Finske (3:0) u Pireju, dok je Albanija poslije preokreta iznenadila Ukrajinu (2:1) u Pragu.