Nanijeli jedina dva poraza šampionu Interu, naredne sezone igraće u Seriji B

Sasuolo je jedini tim koji je ove sezone nanio poraz (jedina dva poraza) novom šampionu Italije Interu, ali naredne sezone igraće u Seriji B.

Ekipa iz Ređo Emilije poražena je danas na “Mapei stadionu” od Kaljarija (2:0) i kolo prije kraja izgubila sve šanse da sačuva prvoligaški status i tako se pridružila odavno prežaljenoj Salernitani.

Pobjedu izabranicima Klaudija Ranijerija vrijednu opstanka, donijeli su Mateo Prati u 71, odnosno Đanluka Lapadula sa penala u 91. minut.

Sasuolo je nakon 11 godina u eliti, ispao u niži rang.

U nezavidnoj situaciji je i Empoli, koji je danas ostao bez pobjede u Udinama u 103. minutu.

Gost je poveo u 90. minutu golom M’Bajea Nijanga sa penala koji je skrivio Lazar Samardžić, a onda je upravo Samardžić u 13. minutu sudijskog dodatka, takođe sa 11 metara donio veliki bod Udinezeu.

Empoli je u opasnoj zoni sa 33 boda, bodom manje od današnjeg rivala i Verone koja ima utakmicu manje.

“Zebre” će posljednjem kolu gostovati Frozinoneu koji je ostvario veliku pobjedu na gostovanju Monci (1:0), ali i dalje je ugrožen (dva boda manje od zone ispadanja).

Udinezeu pobjeda garantuje opstanak, dok Empoli mora da slavi protiv Rome i nada se kiksu Verone, Udinezea ili Frozinonea.