NAJNOVIJE

Švajcarski teniser Sten Vavrinka ostvario je najveću pobjedu po povratku na teren, pošto je zbog povrede pauzirao oko godinu dana.

Vavrinka je u osmini finala ATP turnira u Mecu pobijedio četvrtog igrača planete Danila Medvedeva u tri seta – 6:4, 6:7, 6:3 poslije skoro dva i po sata kvalitetnog tenisa i velike borbe.

Zanimljivo da je ovo prva pobjeda Vavrinke nad top pet igračem još od Australijan opena 2020. kada je takođe bio bolji od Medvedeva u pet setova, s tim da nije igrao godinu dana zbog već pomenute povrede.

Švajcarac je uoči turnira u Mecu bio u seriji od sedam uzastopnih poraza, a onda je ovdje stigao kao kvalifikant i sada priredio veliko iznenađenje kao 284. na ATP listi.

Sten je mogao i ranije da riješi meč, pošto je propustio meč loptu u drugom setu, ali nije ga to poremetilo, pa je do trijumfa stigao u trećem setu.

Vavrnika je odigrao odličan meč, podsjetio na najbolje dane i nagovjestio da bi u 38. godini mogao da se vrati na stare staze.

Prvi set odučen je brejkom u osmom gemu koji je napravio Sten i sačuvao do kraja za 1:0.

U drugom su igrači odmah razmijenili po brejk, a do kraja su lako čuvali servise, pa je uslijedio taj brejk.

Rus je vodio sa 4:1, ali Vavrinka je serijom 5:1 došao do meč lopte. Danil je spasio i iskoristio svoju drugu set loptu i sa 9:7 izborio treći odlučujući set.

Trostruki grend slem šampion u trećem setu je imao 3:0 i dvije brejk šanse za dupli brejk. Međutim Rus se izvukao i izjednačio na 3:3.

Ipak Sten je sa tri vezana gema došao do pobjede iskoristivši treću meč loptu.

Njegov rival u četvrtfinalu biće Šveđanin, Mikael Imer koji je trenutno 100. na svijetu.

Aktuelni šampion je Poljak Hubert Hurkač koji je ranije danas eliminisao Dominika Tima sa 2:0.