Monako je danas u gostima, poslije preokreta pobijedio Klermon sa 3:1 (1:1), u osmom kolu Lige 1.

Poveli su domaći već u šestom minutu preko Ganjanina Mohameda Baha, a onda je kapiten gostiju Ben Jeder pogodio u 25. minutu za izjednačenje.

Igrao se treći minut nastavka, kada je Kevin Volan donio prednost gostima, a konačnih 3:1 postavio je Sofian Diop golom u prvom minutu sudijske nadoknade.

Ekipa Klermona slijedeći duel u prvenstu igra protiv Loriena, trećeg oktobra od 15h.

Izabranike Nika Kovača sada očekuje meč u Ligi evrope, gdje će gostovati Real Sosiedadu, 30. septembra u 18:45h, a u ligi Francuske dočekaće Bordo, trećeg oktobra u 15h.