Fudbaleri Pari Sen Žermena mučili su se protiv Nice, ali na kraju su upisali pobjedu i slavili (2:1) na “Parku prinčeva” i tako se ponovo vratili na vrh tabele Lige 1, nakon što je Marsej bio na kratko lider poslije pobjede u petak nad Anžeom (3:0).

Lionel Mesi je nastavio svoju seriju golova i u 29. minutu lijepo pogodio iz slobodnog udarca za vođstvo.

Ovo je treći pogodak zaredom za Argentinca u isto toliko mečeva u Ligi 1, a ukupno sedmi na petom meču ako računamo i nastup u selekciji Argentine.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku Gaetan Laborde je poravnao rezultat.

U 59. minutu Kilijan Mbape je ušao na teren, a u 83. minutu matirao Kaspera Šmajhela i donio pobjedu svojoj ekipi.

Ovaj duel bio je poseban i za Kristofa Galtijea koji je ovog ljeta prešao u redove Parižana upravo iz Nice.

U narednom kolu “sveci” gostuju Remsu, dok Nica dočekuju Troju.