Tokom opširnog razgovora, Meloni je u jednom dijelu intervjua govorila i o tome šta ju je kao čovjeka najviše razočaralo u 900 dana mandata vlade.
“Vidite, odrasla sam u istorijski ljevičarskom kvartu i svoj politički aktivizam sam započela u školi, na žustrim studentskim skupovima. Navikla sam na političke konfrontacije, čak i one najogorčenije. Ono što me rastužilo posljednjih godina je vidjeti da, kako bi udarili na mene i ovu vladu, neki beskrupulozni ljudi nijesu imali problema s uključivanjem moje porodice, moje sestre, oca moje kćerke, čak i moje kćerke. Gotovo uvijek bez razloga, u strategiji banalnog atentata na karakter. Druga stvar koja me pogađa je da sam previše puta bila meta sramotnih seksističkih napada, u tišini i ravnodušnosti onih koji mnogo pričaju o pravima žena”, navela je Meloni.
Ističe i to kako postoje jasne razlike između ponašanja desnice i ljevice u Italiji.
“Danas je prava linija razdvajanja između onih koji brane slobodu i demokratiju na svim geografskim širinama i onih koji to čine samo povremeno. Desnica se već dugo ne stidi osuditi svaki oblik diktature i političkog nasilja, nešto što ljevica, nažalost, još uvijek nije u stanju učiniti, pozivajući se na niz vrlo zabrinjavajućih razlika”, poručila je.
Kada je riječ o vanjskoj politici Italije, Meloni je potvrdila kako ima dobre odnose s Donaldom Trampom.
“Samo se naivni iznenade kada neka nacija brani vlastite interese u vanjskoj politici. Štaviše, trend ‘samostalne izrade’ već je započeo s prethodnim administracijama, uključujući i demokratske. Odlučni smo da nametnemo svoje interese, na tragu tradicionalnog prijateljstva koje nas veže za SAD, s lojalnošću, ali bez podređenosti. Najnoviji plod ovih dobrih odnosa je, na primjer, Trampova najava da želi vratiti Dan Kolumba, proslavu toliko dragu italijansko-američkoj zajednici, koja je posljednjih godina pretrpjela sramotni ideološki napad u ime kulture otkazivanja. U ime Italijana, zahvaljujem predsjedniku Sjedinjenih Američkih Država na ovom izboru”, rekla je Meloni.