Fudbaleri Dečića iskoristili su poraz Budućnosti i osamili se na čelu tabele poslije 27. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Budućnost je pred svojim navijačima poražena od Mladosti 2:1.

Domaćin je poveo golom Đorđa Despotovića u 4. minutu.

Izjednačio je Aleksa Maraš u 9, a isti igrač bio je strijelac pobjednosnog pogotka u 31. minutu.

Dečić je u Bijelom Polju savladao Jedinstvo 2:0 i 15. pobjedom preuzeo čelnu poziciju na tabeli.

Slavio je golovima Bojana Matića u 21. i Andreja Bajovića u 46. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Jezero 2:1 i upisala 11. trijumf ove sezone.

Domaćin je poveo golom Anta Babića u 12, a prednost na 2:0 povisio je Vasko Kalezić u 24. minutu.

Konačan rezultat postavio je Marko Šimun 72. minutu.

Slavio je i Mornar, koji je u Baru pobijedio Petrovac 1:0.

Pogodak, vrijedan tri boda, postigao je Demir Škrijelj u 55. minutu.

Arsenal je u Tivtu pobijedio Rudar 4:2 i ostvario osmu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Gosti su poveli golom Andrije Bulatovića u 22. minutu.

Uslijedila su tri pogotka domaćina za potpuni preokret i vođstvo od 3:1.

Strijelci su bili Luka Maraš u 26. i 43. i Šaleta Kordić u 31. minutu.

Na 3:2 smanjio je Bizmark Apija u 75. minutu iz jedanaesterca.