Majstorije Rašforda i Fodena, nestvaran promašaj Halanda: Siti nakon preokreta slavio u derbiju Mančestera

Fudbaleri Mančester Sitija nastavljaju potjeru za vodećim Liverpluom. „Građani“

Utakmica na stadionu „Etihad“ završena je rezultatom 3:1 (0:1).

Bio je to 192. gradski derbi dva engleska velikana i šesta pobjeda Gvardiolinog tima u posljednjih sedam međusobnih duela.

Počelo je očekivanom ofanzivom „Građana“, a onda je u osmom minutu Markus Rašford šokirao domaće navijače. Bruno Fernandeš mu je dodao loptu na nekih 20-25 metara od gola Sitija, napadač Junajteda je iz prve opalio kao iz topa – lopta se bukvalno zarila u mrežu za 0:1!

Bez dileme jedan od najljepših golova posljednje decenije u derbiju Mančestera.

Imao je nakon toga Rašford još dvije prilike da se proslavi, ali je u obje situacije loše reagovao, u 17. minutu nije iskoristio poklon Dijaša, pošto se spetljao na putu do gola „Građana“, a u 23. minutu je loše zahvatio loptu i propala je odlična prilika.

Siti je, naravno, igrao svoju igru i napadao u talasima, ali je Onana odlično branio pokušaje Fodena, Dokua i saigrača.

Namjerno nije pomenut prvi strijelac tima Erling Haland jer je njegov promašaj u 45. minutu bio zaista nestvaran. Foden mu je kao na tacni servirao loptu, a mladi Norvežanin iako sam ispred prazne mreže sa samo par metara šalje loptu iznad prečke?! Pep Gvardiola se uhvatio sa glavu ne vjerujući šta gleda, vjerovatno kao ni ostali na stadionu…

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, inicijatovom „Građana“, a onda je uslijedio spektakularan gol Fila Fodena. Možda za nijansu manje lijep od Rašfordovog, ali bio je to izuzetan šut, Onana ovog puta nije mogao ništa – 1:1!

Tražili su „Crveni đavoli“ penal u 79. minutu kada je Ederson startovao ispred Garnaća i pokupio ga, ali je VAR konstatovao da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.

Samo minut kasnije ponovo je na scenu stigao Fil Foden. Odigrao je dupli pas sa Hulijanom Alvarezom i iskosa sa lijeve strasne poslao loptu bu suprotan ugao – 2:1.

Konačan rezultat postavio je Erling Haland, tek da pokaže da onaj promašaj iz prvog poluvremena bio samo prolazan i da nije zaboravio da daje golove.

Poslije ove pobjede Siti je ponovo na samo bod zaostatka za Liverpulom, a narednog vikenda upravo ova dva tima igraju jedan protiv drugog.

Mančester Siti – Mančester Junajted 3:1 (Foden 56, 80, Holand 90+1 – Rašford 8)

Ranije tokom dana Bornmut je kao gost slavio u Barnliju sa 2:0.