Rukometaši Lovćena oprostili su se od domaće publike porazom, pošto su večeras poraženi od Elveruma u “Bemaks areni” 27:26 (15:12) u pretposljednjem kolu grupe E EHF Evropske lige.

Bili su Cetinjani blizu toga da makar ostanu neporaženi, hrabro su se borili, na šest minuta prije kraja bili u rezultatskom egalu, međutim na kraju su ostali “kratkih rukava”.

Tim Pera Miloševića jurio je zaostatak tokom cijelog meča, gost konstantno održavao od dva do pet golova razlike. U 43. minutu Elverum je poveo 24:19 i djelovalo je da Lovćenu izmiče meč iz ruku.

Međutim, tada se razigrao domaći tim, prije svih Vuko Borozan i Filip Krivokapić i serijom 6:1 na šest minuta prije kraja izjednačio na 25:25, prvi put još od startnih 2:2.

Bilo je jasno da nas očekuje neizvjesna završnica, Tobijas Grendal i Endre Langos povisli su na 27:25 (između ta dva gola Krivokapić promašio sedmerac), a onda je Krivokapić na 70 sekundi prije kraja pogodio za minus jedan – 27:26.

Imao je Lovćen napad za izjednačenje i prvi evropski bod u sezoni, međutim šut Borozana je izblokiran.

Najefikasniji kod Lovćena bio je Filip Krivokapić sa 10 golova, Vuko Borozan postigao je dva manje, dok su Filip Borozan i Zarija Lutovac zajedno imali samo tri intervencije.

Na drugoj strani Tobijas Grendal najraspoloženiji sa sedam pogodaka. Morten Nergord imao je 14 odbrana.

U posljednjem kolu Lovćen gostuje Flensburgu.