Search
Close this search box.

Liverpul pao na „Gudisonu“ poslije 14 godina, Junajted preokrenuo „fenjeraša“

Fudbaleri Liverpula okliznuli su se večeras u borbi za titulu – tim Jirgena Klopa poražen je na „Gudisonu“ u „Mersisajd derbiju“ od Evertona (2:0) u utakmici 29. kola Premijer lige.

„Redsi“ sada zaostaju tri boda za vodećim Arsenalom, dok imaju bod više od Mančester sitija koji ima dvije utakmice manje.

Sa druge strane, ekipa Šona Dajča upisala je treći trijumf zaredom kod kuće i značajno se približila opstanku sa 33 boda, osam više od Lutona koji je prvi ispod crte.

Ovo je inače prva pobjeda Evertona nad Liverpulom kod kuće poslije skoro 14 godina.

Domaćin je vođstvo stigao u 27. minutu preko Džareda Brantvajta koji je pogodio poslije pravog karambola i loše reakcije kompletne odbrane gostiju.

Napadao je Liverpul svim raspoloživim snagama, promašivali su Mohamed Salah, Luis Dijas i Darvin Nunjez, a onda je stigla kazna.

Pobjedu Evertona potvrdio je Dominik Kalvert-Luin golom glavom u 58. minutu nakon kornera Dvajta Meknaila.

Mančester junajted je poslije goleade i preokreta savladao „prežaljeni“ Šefild junajted na „Old Trafordu“ (4:2).

Gosti su iznenađujuće dva puta vodili (Bogl i Bereton Dijas), poravnali su Hari Megvajer krajem prvog, odnosno Bruno Fernandeš sa penala u 61. minutu.

Upravo je Portugalac režirao potpuni preokret u 81. minutu, a četiri minuta kasnije asistirao je Rasmusu Hejlundu za konačnih 4:2 i prvu pobjedu u prvenstvu poslije mjesec i po dana.

Bornmut je minimalnim rezultatom savladao Vulverhempton u gostima, dok je Kristal Palas pogocima Matete u 55. i 88. minutu srušio Njukasl na „Selhurst parku“ (2:0)

„Svrake“ su usporile u borbi za Evropu, trenutno su sedme sa tri boda iza Junajteda koji je u zoni Lige konferencija.