Search
Close this search box.

SUPERKUP NJEMAČKE

Leverkuzen nastavio gdje je stao: „Farmaceuti“ se ponovo izvukli u samoj završnici, pa osvojili treći trofej u četiri mjeseca

Bajer Leverkuzen je nastavio tamo gdje je stao prošle sezone - i to u njihovom stilu. Ekipa Ćabija Alonsa je u 88. minutu sa igračem manje izborila jedanaesterce golom Patrika Šika (2:2), a potom je posle penala osvojila prvi trofej u novoj sezoni.

Odlično je počelo po osvajača Bundeslige. Bonifejs je u 11. minutu donio prednost ekipu Ćabija Alonsa poslije odličnog proigravanja Tapsobe.

Slavlje Leverkuzena nije trajalo dugo, pošto je Milot samo četiri minuta kasnije izjednačio rezultat i unio dramu u utakmicu. Meč je bio ujednačen sve do 37. minuta i nepromišljenog starta novajlije, Martija Terijea.

Francuski napadač je loše procijenio loptu i uklizao krvnički ka igraču Štutgarta, te je zasluženo dobio crveni karton. Od tog trenutka je Štutgart preuzeo inicijativu.

Drugo poluvrijeme je počelo u znaku gostiju. Prilike su se nizale, ali je ključni detalj došao u 62. minutu. Trener Štutgarta je napravio trostruku izmjenu, a dvojica od trojice koji su ušli su Štutgartu donijeli novi gol.

Kracig je samo 60 sekundi po ulasku na teren uputio odličan centaršut, vrlo nezgodan koji je došao do još jednog rezerviste, Undava, a on je loptu ubacio u mrežu za vođstvo gostiju.

Leverkuzen je napao poslije primljenog gola, a nestvarnu šansu promašio je Šik u 79. minutu kada mu je Nibel odlično odbranio. Frimpong je potom natrčao na odbijenu loptu, ali je poslao preko gola.

Baš kada je delovalo da će Štutgart podići trofej, ponovo se ukazao Patrik Šik, baš kao i mnogo puta prošle sezone. U 88. minutu je odlično iskoristio asistenciju Grimalda i rutinski savladao Nibela.

Uslijedila je penal serija u kojoj su Kracig i Silas promašili penale, dok su u Leverkuzenu svi bili precizni, pa je Ćabi Alonso osvojio još jedan trofej sa njemačkom ekipom.