“Kao odbornik Pokreta za Podgoricu, želim obavijestiti naše drage penzionere da ćemo, kako bismo poboljšali kvalitet njihovog života, uvesti besplatan gradski prevoz za sve penzionere u Glavnom gradu. Ova mjera ima za cilj da našim najstarijim sugrađanima omogućimo lakši i bezbjedniji pristup svim dijelovima grada”, naveo je Krstović u saopštenju dostavljenom medijima.
On je kazao da je u ime Pokreta za Podgoricu, podnio amandman na Predlog programa rada Skupštine Glavnog grada za 2025. godinu, kojim žele da uvedu ovu važnu mjeru za sve naše penzionere u drugom kvartalu ove godine.
“Ova mjera nije produkt populističkog vođenja politike, već mjera odgovornog upravljanja gradom i na tome se zahvaljujem Upravi što su prepoznali potrebu naših najstarijih sugrađana”, tvrdi on.
Prema njegovim riječima kroz ovaj potez žele smanjiti finansijski pritisak na penzionere i pružiti im priliku da budu još aktivniji u Glavnom gradu.
“Uvođenjem besplatnog prevoza, našim penzionera više neće biti ograničeno kretanje zbog visokih troškova prevoza. Moj cilj je da svi naši sugrađani, bez obzira na godine, budu ravnopravni i da se osjećaju sigurno i poštovano u svakom dijelu Podgorice”, zaključio je Krstović.