Uprava policije

Krivična prijava protiv policajca zbog zloupotrebe službenog položaja

Barska policija uhapsila je policijskog službenika Z.D. (53) zbog sumnje da je zloupotrijebio službeni položaj tako što je birajući da kontroliše vozila sa stranim registarskim oznakama, fingirao postojanje saobraćajnog prekršaja, pa od vozača uzimao novac kako bi ga navodno oslobodio od procesuiranja, saopštili su iz Uprave policije.
Foto: Gradski.me, arhiva

Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Bar su Osnovnom državnom tužilaštvu u Baru protiv njega podnijeli i krivičnu prijavu.

„Z.D. je, kako se sumnja, navedeno krivično djelo izvršio na način što je kao zaposleni na radnom mjestu šefa smjene operativnog dežurstva u Stanici policije Odjeljenja bezbjednosti Bar, bez obzira na raspored smjena u Stanici policije, protivpravnim iskorišćavanjem svog službenog položaja i ovlašćenja, neovlašćeno zaustavio i kontrolisao vozača, kazahtanskog državljanina, kada mu je neovlašćenom primjenom policijskog ovlašćenja, saopštio da je učinio prekršaj u saobraćaju, nakon čega je od njega, uz obećanje da će ga osloboditi od kazne, uzeo novac, čime je sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist na štetu vozača“, istakli su iz policije. 

Iz policije su kazali da je ustanovljeno da je Z.D. u više navrata, tokom januara, februara i marta 2025. godine na staničnom području Odjeljenja bezbjednosti Bar, obavljajući poslove šefa smjene operativnog dežurstva, mimo dnevnog rasporeda službi u Stanici policije u Baru, u toku, i van radnog vremena, u uniformi, neovlašćeno vršio kontrolu saobraćaja, tako što je, kako navode, birajući da kontroliše vozila sa stranim registarskim oznakama, fingirao postojanje saobraćajnog prekršaja, da bi potom neovlašćeno od kontrolisanog vozača uzimao novac kako bi ga navodno oslobodio od procesuiranja.

Ostavite komentar

0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments

Najnovije

Povezani članci