Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

NAJNOVIJE

Danka Kovinić poražena je na startu WTA turnira u Istbornu, pošto je od nje bila bolja Poljakinja 65. igračica na svijetu Magda Linet u dva seta – 7:6 (1), 6:1 poslije sat i 24 minuta.

U prvom setu obje teniserke su bile sigurne na svom servisu. Nije viđena nijedna brejk šansa, pa čak ni đus odnosno izjednačenje u gemu.

Odlučivao je taj-brejk u kojem se mnogo bolje snašla Linet i sa 7:1 došla do tog dijela igre.

U drugom setu nije bilo dileme, Poljakinja je prepustila Danki samo gem i prošla u narednu rundu.

Njena rivalka u borbi za osminu finala biće Amerikanka Alison Risk.

Naša najbolja teniserka nastupiće na predstojećem Vimbldonu koji počinje 27. juna.