Foto: Ilustracija

Odbojkaši Jedinstva osvojili su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji. Na finalnom turniru u Podgorici, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih, Bjelopoljci su u finalu slavili protiv Budve sa 3:2 (19:25, 25:21, 23:25, 25:16, 15:8). U meču za 3. mjesto, Budućnost volje je bila bolja od Galeba Liko Soho Group sa 3:0 (25:23, 25:15, 25:17).

Jedinstvo je u polufinalu pobijedilo Budućnost sa 3:2 (25:27, 25:23, 25:22, 20:25, 15:13), dok je Budva savladala Galeb sa 3:0 (25:18, 25:20, 25:18).

Za najboljeg igrača juniorskog prvenstva proglašen je Srđan Petrović iz ekipe Jedinstva, a njegovi saigrači Uroš Konatar i Pavle Bošković su izabrani za najboljeg blokera, odnosno juniora šampionata. Najbolji tehničar je Avram Božović iz Budućnost, dok je najbolji primača servisa Vasilije Milenković iz Budve.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG, dok je pojedinačne nagrade uručio Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Rezultati sa odigranog turnira:

Finale

Budva – Jedinstvo 2:3 (25:19, 21:25, 25:23, 16:25, 8:15)

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, Bigović, Lakićević, Rađenović, Prenkočević, Milašević, Milenković, P. Milosavljević, Tmušić (libero), Marović (libero). Trener: Miljan Bošković.

Jedinstvo: Cimbaljević, Šunjevarić, Đurović, Rovčanin, Konatar, Šebek, Petrović, Kujović, Ćatović, Bošković (libero), Kadžić (libero). Trener: Darko Prebiračević.

Utakmica za 3. mjesto

Galeb Liko Soho Group – Budućnost volej 0:3 (23:25, 15:25, 17:25)

Galeb Liko Soho Group: Lukač, Matković, Piskulić, Martinović, Drešić, Karanikić, Božović, Ramović, Ćulafić, MIlatović, Rabrenović (libero). Trener: Vladan Jovanović.

Budućnost volej: Stanojević, Lojić, Božović, Kovačević, Glomazić, Poleksić, A. Raduć, Petričević, Vuković, F. Radič, Bulatović, Milošević (libero). Trener Bojan Radović.

Rezultati polufinala

Budućnost volej – Jedinstvo 2:3 (27:25, 23:25, 22:25, 25:20, 13:15)

Budućnost volley: Stanojević, Lojić, Božović, Kovačević, Glomazić, Poleksić, A. Raduć, Petričević, Vuković, F. Radič, Bulatović, Milošević (libero). Trener Bojan Radović.

Jedinstvo: Cimbaljević, Šunjevarić, Đurović, Rovčanin, Konatar, Šebek, Petrović, Kujović, Ćatović, Bošković (libero), Kadžić (libero). Trener: Darko Prebiračević.

Galeb Liko Soho Group – Budva 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)

Galeb Liko Soho Group: Lukač, Matković, Piskulić, Martinović, Drešić, Karanikić, Božović, Ramović, Ćulafić, MIlatović, Rabrenović (libero). Trener: Vladan Jovanović.

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, Bigović, Lakićević, Rađenović, Prenkočević, Milašević, Milenković, P. Milosavljević, Tmušić (libero), Marović (libero). Trener: Miljan Bošković.

Izvor: Pobjeda

PRATITE NAS

                        Lokalni javni emiter Radio televizija Podgorica d.o.o. | Adresa: 19. decembra br. 13, 81000 Podgorica | Mail: office@gradski.me | PIB: 03328139                             Odgovorno lice: Vladimir Otašević, v.d. izvršnog direktora
REDAKCIJA PORTALA: portal@gradski.me | Urednik portala: Dejan Bogojević | REDAKCIJA RADIJA: radio@gradski.me
MARKETING: marketingtim@gradski.me

Slobodan pristup informacijama

Dokumenta