Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Odigrani su preostali dueli trećeg kola Lige šampiona, u grupama E, F, G i H.

U jednom od derbija, Mančester Junajted slavio je protiv Atalante nakon velikog preokreta, na ” Old Trafordu” rezultatom 3:2 (0:2).

Poveo je tim iz Bergama na isteku 15. minuta.

David Zapakosta je asistirao, a strijelac gola Mario Pašalić

Merih Demiral je udvostručio vođstvo Atalante u 29. minutu.

U nadoknadi prvog dijela Markus Rašford pogađa prečku.

Pored toga “Đavoli” su imali šansu u dva navrata preko Freda, međutim bez promjene rezultata.

U osmom minutu nastavka, ono što nije uspio u prvom dijelu, polazi “za nogom” Rašfordu u drugom, rutinski je pogodio i tako prepolovio prednost gostujuće ekipe, nakon maestralne asistencije Bruna Fernandeša.

Domaći su nakon toga pritisnuli, stvarali šanse, Mektominej je bio blizu pogotka, ali je pogodio stativu, potom izgledna prilika za Ronalda, da bi nagrada za dobru igru stigla u 75. minutu pogotkom kapitena Henrija Megvajera, nakon centaršuta Fernandeša.

Sedam minuta kasnije potpuni preokret na “Old Trafordu” u režiji Kristijana Ronalda, koji postavlja konačan ishod duela.

Izabranici Ole Gunara Solskjera nakon tri kola imaju šest bodova i prvi su na tabeli, dok je Atalanta druga sa dva boda manje.

Naredno kolo, isti rivali, samo će domaćin biti Junajted.

Benfika je na “Da Lužu” doživljela prvi poraz u grupi E, bolji od njih bio je Bajern iz Minhena sa ubjedljivih 4:0 (0:0).

“Bavarci” dolaze do vođstva dva minuta prije kraja prvog dijela, gol Roberta Levandovskog

Međutim isti je poništen nakon Var asistencije, zbog igranja rukom.

U sedmom minutu nastavka slična situacija.

Ovog puta pogodak Tomasa Milera, ali ponovo Var i ponišen gol zbog ofsajda.

Konačno gol, koji je priznat, stiže u 70. minutu.

Fantastičan pogodak Liroj Sanea iz slobodnog udarca sa oko 20-ak metara.

Deset minuta prije kraja duela, Everton autogolom riješava pitanje pobjednika, da bi samo dva minuta kasnije Robert Levandovski povisio rezultat.

Konačan ishod postavio je Sane u 85. minutu, njegovim drugim golom na utakmici.

Bajern je lider na tabeli grupe E sa maksimalnih devet bodova, uz gol razliku 12:0, dok je Benfika druga sa četiri boda, slijedi Barselona sa bodom manje, dok Dinamo Kijev ima jedan bod.

Naredno kolo, Bajern – Benfika na “Alijans Areni”, drugog novembra.

Juventus je kao gost slavio protiv Zenita u završnici, minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

U prvom dijelu bez golova, a jedina situacija vrijedna pomena jeste 18. minut i pokušaj Klaudinja, ali je Vojček Šćešni sjajno intervenisao.

Gol odluke, dijelo je Dejana Kuluševskog u 86. minutu utakmice.

Juve je lider grupe H sa maksimalnih devet bodova, sa druge strane tim iz Rusije ima tri boda.

U narednom kolu ” Stara Dama” kod kuće dočekuje večerašnjeg rivala.

Čelsi je na “Stemford Bridžu” ubjedljivo savladao Malme 4:0 (2:0).

Poveli su “Plavci” u devetom minutu golom Andreasa Kristiansena, poslije centaršuta Tijaga Silve.

U 21. minutu Žoržinjo precizan sa bijele tačke.

Na samom startu nastavka Kaj Haverc povisio je rezultat na 3:0.

Igrao se 57. minut kada Žoržinjo postiže pogodak, još jednom sa 11 metara, za njegov drugi gol na utakmici, a ispostaviće se i konačan ishod.

Čelsi je drugi sa šest bodova, dok je Malme na začelju bez bodova.