Janković strijelac u „pokeru“ Karabaga

Nakon istorijskog plasmana u osminu finala Lige Evrope, Karabag naših reprezentativaca Marka Jankovića i Marka Vešovića nastavlja sa odličnim partijama i u domaćem šampionatu.

Lider tamošnje Premijer lige savladao je danas ubjedljivo posljednjeplasiranu Gabalu (4:0) u gostima u okviru 23. kola.

Trijumf je potvrdio Janković koji je ušao na teren u 69, a pogodio 11 minuta kasnije za konačnih 4:0.

Prethodno su se u strijelce upisali Adama Diakabi u 47′, Ričard Almeida sa penala u 59 i Nariman Akundzade u 65. minutu.

Olakšao im je znatno i Fares Abu Akel koji je u 52. minutu dobio direktan crveni karton i ostavio domaćina na cjedilu.

Janković je ove sezone postigao tri gola, a njego saigrač i imenjak Vešović današnji susret posmatrao je sa klupe.

Karabag je ubjedljivi lider sa 57 bodova, čak 21 više od najbližih pratilaca Nefčija i Sumkajta.