Search
Close this search box.

BUNDESLIGA (DRUGO KOLO)

I to se dogodilo: Lajpcig nanio prvi prvenstveni poraz Bajeru nakon 15 mjeseci

Prošle sezone Bajer Leverkuzen je senzacionalno osvojio Bundesligu bez ijednog poraza, a već u drugom kolu nove sezone morao je da prizna poraz RB Lajpcigu.

Lajpcig je nakon velikog preokreta slavio na „Baj areni“ (3:2) nanijevši „farmaceutima“ prvi poraz na domaćem terenu poslije 46 utakmica.

Ništa nije slutilo da bi tim Ćabija Alonsa mogao da doživi poraz, nakon što je imao 2:0 zahvaljujući golovima Žeremija Frimponga u 39, odnosno njegovog imenjaka Grimalda u 45. minutu.

U sedmom minutu sudijske nadoknade prvog dijela Kevin Kampl je prepolovio zaostatak Lajpciga.

U uvodnim minutima nastavka poništen je gol Kastelja Lukebe, da bi pet minuta kasnije Lois Openda pogodio za poravnanje – 2:2.

Isti igrač je deset minuta prije isteka regularnog toka režirao preokret, a Leverkuzen doživio prvi prvenstveni poraz nakon 16 mjeseci.

U 88. minutu provjeravao se potencijalni penal za šampiona, ali na kraju nije dosuđen, a domaćinu nije pomogla ni sudijska nadoknada od osam minuta.

Bajer je uputio čak 28 šuteva ka golu rivala, 10 u okvir (naspram pet Lajpciga), ali ovoga puta uzalud…

Ovo je prvi poraz Leverkuzena još od maja 2023. godine i 34. kola Bundeslige, te poraza od Bohuma, pa je na taj način prekinuta impozantna serija od 35 mečeva bez neuspjeha.

Ranije danas Borusija Dortmund je odigrala bez golova sa Verderom u Bremenu.