Fudbaleri Hrvatske savladali su večeras na “Maksimiru” selekciju Danske (2:1) u pretposljednjem kolu grupe A1 Lige nacija.

“Vatreni” su tako po drugi put u grupi pobijedili Dance, pošto su slavili i u Kopenhagenu minimalnim rezultatom.

Prednost domaćinu donio je Borna Sosa u 49. minutu.

Igrao se 77. minut kada su gosti izjednačili fenomenalnim golom Kristijana Eriksena.

Nepunih dva minuta kasnije rezervista Lovro Majer vraća prednost Hrvatskoj, iz prvog kontakta sa loptom po ulasku na teren i postavlja konačan ishod.

Hrvati su ovom pobjedom ‘preskočili’ Dance i preuzeli lidersko mjesto i sada imaju bod više pred posljednje kolo.

U okviru iste grupe Francuska je pobijedila Austriju na svom terenu (2:0) i približila se opstanku u eliti.

Oba gola viđena su u drugih 45 minuta.

Vođstvo “trikolorima” donio je Kilijan Mbape u 56. minutu.

Tačku na trijumf Francuske stavio je Olivije Žiru u 65. minutu.

As Milana je sa 35 godina i 357 dana postao najstariji strijelac u istoriji Francuske selekcije.

Ekipa Didijea Dešana sada ima pet bodova, jedan više od Austrije koja je trenutno u zoni ispadanja.

U posljednjem kolu za tri dana Hrvatska gostuje Austriji, dok će Danska dočekati Francusku.

Belgija je u grupi A4 bila bolja od Velsa u Briselu (2:1).

Nakom prvih 45 minuta domaćin je imao dva gola viška zahvaljujućima golovima Kevina de Brujnea u 10’ i Bačuaija u 37. minutu, a obojica su upisali po asistenciju.

Počasni pogodak za “zmajeve” postigao je Kifer Mur u 50. minutu.

Geret Bejl je ušao u igru u 64. minutu upravo umjesto Mura ali nije uspio da pomogne svojoj ekipi da izbjegne poraz.

U istoj grupi Holandija je slavila na gostovanju Poljskoj (2:0).

“Lale” su stigle u vođstvo u 14. minutu preko Kodija Gakpa.

Pobjedu gostiju ovjerio je Stiven Bergvajn u 60. minutu.

U posljednjem kolu koje se igra već za tri dana Holandija čeka Belgiju, dok će Poljska gostovati Velsu.

Tabela: Holandija 13, Belgija 10, Poljska 4, Vels 1.

Kada je u pitanju C divizija Kazahstan je slavio protiv Bjelorusije (2:1) i kolo prije kraja ovjerio plasman u viši rang.

Turska je u goleadi remizirila sa Luksemburgom (3:3) i takođe kolo prije kraja osigurala plasman u B diviziju.

U niži rang ispada Litvanija koja je odigrala bez pobjednika sa Farskim Ostrvima (1:1).

U D diviziji Moldavija je zakomplikovala situaciju u grupi 1 pošto je bila bolja od Letonije (2:1).

Uoči posljednjeg kola Letonija ima dva boda više od Moldavije koja priželjkuje kiks Letonaca, pa bi uz trijumf nad Lihtenštajnom u posljednjem kolu izborila viši rang.