Kako naovde u saopštenju, Glavni grad je inicirao zajednički sastanak na kojem su, po prvi put nakon 19 godina od ove teške željezničke nesreće, preduzeti konkretni koraci i mjere da se sinhronizacijom rada gradskih službi i željezničkih kompanija uputi detaljan predlog Vladi Crne Gore sa mjerama očuvanja spomenika i trajnog rešenja za njegovo oplemenjivanje, uređenje i održavanje.

Zamjenica gradonačelnika Nađa Ljiljanić, sa saradnicima, tom prilikom istakla je značaj ovog mjesta, koje nosi teške uspomene na nesreću koja se dogodila prije 19 godina.
„Spomenik na Bioču predstavlja važan simbol velike tragedije i način odavanja poštovanja prema stradalima i njihovim porodicama,“ naglasila je Ljiljanić.

Kako navode iz Glavnog grada, na sastanku su razmatrani zahtjevi nevladine organizacije „Voz neprebola“, među kojima su postavljanje rasvjete, instaliranje sistema za navodnjavanje „kap po kap“ i postavljanje ograde na zadnjem dijelu spomenika.
„Ove mjere omogućile bi bolje uslove za održavanje spomenika i dodatno ukazale na značaj sjećanja na žrtve, istaknuto je iz NVO-a. Cilj ovih aktivnosti je da se osigura dugoročna briga o Spomen-parku, kako bi se sačuvala sjećanja na žrtve i pružila podrška njihovim porodicama“, ističu u saopštenju.

Glavni grad i nadležne službe nastaviće saradnju sa svim zainteresovanim stranama u cilju realizacije predloženih mjera i unapređenja Spomen-parka na Bioču, zaključuju u saopštenju.