(VIDEO) Jovanović: Brižljivo osmišljeno „Veče vina i koštanja”, očekuje nas više od 20 kulturno-istorijskih, gastro i porodičnih manifestacija

Capture 77
Jovanovic
Tradicionalna manifestacija „Veče vina i koštanja” sinoć je okupila brojne posjetioce na Trgu vojvode Bećir-bega Osmanagića, kod Sahat-kule u Podgorici. Uz promociju lokalnih proizvoda i duha Podgorice iz Turističke organizacije poručuju da ovim događajem počinje nova godina brojnih manifestacija koje očekuju građane. 

Manifestacija, koja iz godine u godinu čuva duh stare Podgorice, ima za cilj njegovanje lokalne tradicije, kulturno istorijskih lokacija  i autentične gastro ponude podgoričkog kraja, poručili su iz Turističke organizacije.

,,Turistička organizacija Podgorica je brižljivo osmatrala i osmišljavala manifestacioni program i očekuje nas raznovrsna i bogata manifestaciona ponuda sa preko 20 kulturno istorijskih, gastro, porodičnih i brojnih drugih zanimljivih manifestacija“, naglasila je za TV Podgorica Ana Jovanović iz Turističke organizacije Podgorica.

Brkovic1

(VIDEO) Brković: We must not forget greats like Ljubo Jevtić

mujovic22

(VIDEO) Mujović: Independence Square is dysfunctional and requires serious changes

Uz zvuke podgoričkog sevdaha Dragana Račića sa orkestrom  „Dobri momci“ veliki broj sugrađana uživao je u ukusima koštanja i vina.

Iz Turističke organizacije Podgorica poručuju da će kroz slične manifestacije nastaviti da okupljanju sve generacije sugrađana i promovišu lokalnu kulturu i gastronomiju.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Sports

Milanovo „samoubistvo“, Komo i Roma u LŠ

Sports

24.05.2026.

RTV PG AI Novinar