Zaplijenjeno 4,8 tona kokaina u vodama Martinika: Među uhapšenima i član „Balkanskog kartela“

brod zaplijena droge foto MUP Srbije
Foto: MUP Srbije
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije saopštilo je danas da su pripadnici policije Srbije, u saradnji sa policijskim i vojnim agencijama Sjedininjenih Američkih Država i Velike Britanije, u vodama Martinika učestvovali u akciji zapljene 4,8 tona kokaina.

Zaustavljanjem i pretresom broda „GALEXYR“ pronađen je 4.841 kilogram kokaina, raspoređen u 153 bale.

Na brodu je zatečeno 11 osoba, pretežno državljana Hrvatske i Crne Gore, kao i državljanin Srbije V. Đ. (41) kome je određeno zadržavanje i nalazi se u pritvoru.

Brod „GALEXYR“ je tegljač specijalizovan za transport cementa, dužine 76 metara, i njegov pretres je trajao nekoliko dana.

U saopštenju policije se navodi da je V. Đ. član „Balkanskog kartela“ i stvarni vlasnik kompanije „VTS-Maritime Counsalting DOO“, koja se bavi angažovanjem pomoraca za prekookeanske brodove, dok je i sam pomorac, sa dozvolama za upravljanje različitim plovilima.

Postoji sumnja da je ta zapljena kokaina povezana sa nedavnim trostrukim ubistvom u Boliviji, članova „Balkanskog kartela“, državljana Srbije, Severne Makedonije i Hrvatske.

Akcija je uspešno izvedena uz odličnu međuagencijsku, regionalnu i međunarodnu koordinaciju i saradnju u borbi protiv organizovanog kriminala, navedeno je u saopštenju.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

Culture

Entertainment

Society

World

RTV PG AI Novinar