Monteput announces tender for Smokovac-Tološi section: First step towards Podgorica bypass

Kompanija Monteput objavila je tender za izbor ponuđača za pružanje konsultantskih usluga nad projektovanjem i izgradnjom dionice auto-puta Bar-Boljare od Smokovca do Tološa, čime je, kako navode, napravljen prvi konkretan korak ka realizaciji ovog infrastrukturnog projekta.

„Riječ je o dionici dugoj 10,5 kilometara, koja predstavlja važan infrastrukturni poduhvat, posebno imajući u vidu da je planirana kao obilaznica Podgorice“, saopšteno je iz Monteputa.

Kako ističu, izgradnja ove dionice ima za cilj da značajno rastereti saobraćaj u glavnom gradu i smanji gužve, koje su u posljednjih nekoliko godina sve izraženije.

Tender je objavljen u skladu sa standardima Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), koja učestvuje u finansiranju ovog projekta.

„Svi postupci biće sprovedeni u skladu sa pravilima i procedurama EBRD-a, a biće objavljeni i na zvaničnom sajtu banke“, navodi se u saopštenju.

Iz Monteputa dodaju da su u toku pripreme dokumentacije za izbor nadzornog organa, kao i projektanta i izvođača radova.

„Realizacija dionice Smokovac-Tološi predstavlja važan korak ka daljoj izgradnji putne mreže u Crnoj Gori i unapređenju ukupne saobraćajne infrastrukture“, zaključili su iz te kompanije.

Comment on this topic.

Join the discussion or read the comments

Related news

Culture

Entertainment

Society

World

RTV PG AI Novinar